9 kg wielkiej mocy. Idealne na imprezę sylwestrową?

9 kg wielkiej mocy. Idealne na imprezę sylwestrową?

Amerykanie mają zamiłowanie do wszystkiego co wielkie i mocne. Kanadyjczycy także. Stąd nie powinna dziwić nowość od Paradigm’a: monofoniczna końcówka mocy STATEMENT M1. Sprzęt waży 9 kg, generuje 1000W mocy ciągłej przy obciążeniu 8 Ohm. Producent twierdzi, że pracuje stabilnie aż do momentu zwarcia, jest więc idealnym partnerem dla trudnych do wysterowania (pod względem oporności) kolumn High-End. A nie kusi Was jako podstawa dobrej prywatki? Jak za studenckich czasów?

Paradigm chwali się imponującymi wartościami mocy. Poniższe liczby stanowią wartości ciągłe w zakresie częstotliwości od 20Hz do 20kHz przy THD+N mniejszym, niż 0.1%

◦       2400W przy 3Ohm

◦       2000W przy 4Ohm

◦       1000W przy 8Ohm

Producent zarzeka się przy tym, że M1 cieszy się wszystkimi zaletami i cechami znanymi ze zdobywających nagrody końcówek mocy STATMENT klasy AB, ale dzięki zastosowanym technologiom, daleko wykracza poza aktualne możliwości wzmacniaczy klasy A, klasy AB, czy wcześniejszych wzmacniaczy klasy D. A jak to uzasadnia? Przeczytajcie poniżej.

Uprzedzenia w stosunku do wzmacniaczy klasy D

W przeciwieństwie do utartych opinii krążących wśród entuzjastów High-Endu i w ogóle w branży audio, konstrukcje Klasy D nie są z zasady wadliwe. Prawda jest taka, że żadne istniejące konstrukcje nie były w stanie osiągnąć wrodzonego w Klasę D potencjału. To nie technologia stanowi o jakości audio, a implementacja tej technologii. Anthem zgadza się z opinią, że większość wzmacniaczy Klasy D sprawdza się dosyć słabo, jednakże M1 używa wzmocnienia Klasy D całkowicie nowego rodzaju.

M1 nie jest wzmacniaczem cyfrowym!

W ścieżce sygnału nie ma żadnych elementów konwersji A/C, czy C/A. System kontrolujący wzmacniacza stale rozróżnia szerokość pulsów sygnału wyjściowego w bezpośredniej relacji do analogowego sygnału wejściowego. W skrócie, porównanie szerokości impulsów jest analogiczne do znanej powszechnie wariacji sinusoidalnej sygnału analogowego – absolutnie nie jest to rozwiązaniem cyfrowym, gdzie szerokość pulsów ma zawsze stałą wartość reprezentując cyfrowe łańcuchy zer i jedynek.

Chłodzenie

System chłodzenia M1 w szybki i cichy sposób odprowadza ciepło z wnętrza wzmacniacza do zewnętrznych radiatorów. W M1 nie zastosowano żadnych wiatraków, zamiast tego, odprowadzaniem ciepła zajmuje się system składający się ze szczelnie zamkniętych miedzianych rurek wypełnionych specjalnym płynem znajdującym się w próżni. Kiedy temperatura na jednym końcu wzrasta – w części znajdującej się przy elementach generujących najwięcej ciepła – płyn znajdujący się w tej części zamienia się w parę. Para ta jest następnie w naturalny sposób ściągana na chłodną stronę przewodów miedzianych (wzdłuż radiatorów po bokach obudowy), gdzie w czasie skraplania oddaje swoje ciepło. Stamtąd płyn wraca do gorącej części układu poprzez specjalny miedziany knot. Ten proces transmisji ciepła jest wiele tysięcy razy szybszy i bardziej wydajny, niż chłodzenie jedynie za pośrednictwem metalowych radiatorów. Taki system eliminuje potrzebę stosowania wiatraków, pozwalając na stawianie wielu M1 jeden na drugim bez niebezpieczeństwa przegrzania. Oznacza to również, że wzmacniacz jest tak cichy, że znajdzie zastosowanie nawet w najcichszych pomieszczeniach odsłuchowych.

Parametry techniczne

Ciągła Moc Wyjściowa

20 Hz do 20 kHz, <0.1% THD+N

8 Ω

1000 W

4 Ω

2000 W

3 Ω

2400 W

2 Ω

>2000 W

Pasmo Przenoszenia

20 Hz do 20 kHz

Bez obciążenia

+/- 0.1 dB

8 Ω

+/- 0.1 dB

4 Ω

+/- 0.1 dB

2 Ω

+/- 0.2 dB

IMD 19 kHz + 20 kHz, CCIF

0.003%

Stosunek Sygnał/Szum, ref. 1000 W, IEC-A

113 dB

Wzmocnienie napięcia

29 dB

Czułość wejściowa

100 mV dla 1 W, 3.2 V dla 1000 W (8 Ω)

Impedancja Wejść

10 kΩ (RCA), 20 kΩ (XLR)

Współczynnik Tłumienia

800 – 1400 w zależności od częstotliwości

Konfiguracja pinów XLR

Pin 1: Ground, Pin 2: Positive, Pin 3: Negative

Wymagania zasilania

Pobór mocy w typowej instalacji muzycznej/kinowej

Tryb Standby

<2 W

Włączony, tryb bezczynności

33 W

Typowo

300 W

Wymiary

Wysokość

Ze stopkami 5.7 cm
Bez stópek – 1RU (Rack Unit)

Szerokość

49 cm ze standardowymi rączkami
48.3 cm z rączkami do montażu w RACK

Głębokość

47.6 cm

Waga

9 kg

CENA DETALICZNA: 13999 PLN brutto

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *