Acer: S273H i S243HL

Acer: S273H i S243HL

Każde urządzenie można udoskonalić. Nawet jeśli mówimy o zdobywających nagrody, atrakcyjnych monitorach S3, które są bogato wyposażone i mają doskonałe parametry. Firma Acer właśnie zmodernizowała monitory S273HL i S243HL wyposażając je w panel o szerokim kącie widzenia.

W przypadku monitorów LCD, kąt widzenia ma duże znaczenie, ponieważ najlepszą jakość obrazu uzyskuje się wtedy, gdy użytkownik siedzi bezpośrednio przed ekranem. Gdy przesuniemy się w bok, albo znajdziemy się powyżej lub poniżej poziomu ekranu, jakość obrazu może znacznie się pogorszyć: w szczególności pogarsza się widoczność szczegółów oraz maleje kontrast. Z tego powodu szeroki kąt widzenia odgrywa tak ważną rolę, zwłaszcza gdy wyświetlacz ma być odchylany lub obracany, jak również w przypadku konfiguracji z kilkoma monitorami.

Aby zwiększyć swobodę oraz komfort użytkowania, w monitorach z serii S3 zastosowano panel o kącie widzenia 178°. Wyraźny obraz o bogatych szczegółach i wiernie odwzorowanych kolorach staje się widoczny dla większej liczby użytkowników znajdujących się w różnych miejscach, co pozwala na efektywniejszą pracę w zespole.

Monitory z serii Acer S3 są uosobieniem wyszukanego wzornictwa oraz najwyższej wydajności. Oprócz szerokiego kąta widzenia, cechują się bardzo krótkim czasem reakcji, ogromnym współczynnikiem kontrastu (100 000 000:1), mają rozdzielczość Full HD oraz są wyposażone w dwa wejścia HDMI.

Ze względu na bardzo małą grubość, tylko 14,8 mm (model S243HL) lub 21 mm (model S273HL), monitory mają minimalistyczny, profesjonalny wygląd. Ekran monitora jest otoczony klasyczną, czarną ramą i zamocowany na asymetrycznej podstawie. Gustowny i prosty wygląd jest uwydatniony przez cylindryczny zawias z tyłu obudowy oraz podstawę w kształcie litery „L”, która przy włączonym zasilaniu jest delikatnie podświetlona niebieską diodą LED. Podstawa o wyjątkowym kształcie nadaje monitorowi charakterystyczny wygląd oraz jest bardzo praktyczna, ponieważ można na niej łatwo położyć klawiaturę i zaoszczędzić cenne miejsce na biurku. Oprócz tego, w podstawie znajdują się głośniki, które dodatkowo zwiększają funkcjonalność monitora.

Wyrafinowany wygląd sprawia, że monitory spełniają oczekiwania osób o wyrobionych gustach. Pod elegancką obudową kryją się natomiast rozwiązania, dzięki którym monitory S3 są idealnymi urządzeniami dla użytkowników troszczących się o środowisko naturalne. Ze względu na energooszczędność, wyjątkowo cienką konstrukcję oraz materiały niezawierające rtęci, seria S3 zalicza się do grupy monitorów Acer EcoDisplay. Ponadto, monitory z serii S3 są objęte gwarancją braku uszkodzonych jasnych pikseli.

W obu modelach zastosowano podświetlenie z białymi diodami LED, które nie zawiera niebezpiecznych substancji, takich jak rtęć lub gazy halogenowe, oraz w porównaniu z konwencjonalnymi lampami CFFL pozwalają na zmniejszenie zużycia energii nawet o 63%. Ponadto, podświetlenie LED zarówno cechuje się wyjątkową niezawodnością, jak i zapewnia wyższą jakość obrazu.

Monitory z serii S3 zostały zaprojektowane z myślą o profesjonalistach oraz entuzjastach multimediów. Dlatego są wyposażone w panel o przekątnej 27 cali (w modelu S273HL) lub 24 cale (w modelu S243HL), rozdzielczości Full HD 1920 x 1080, który zapewnia wspaniały obraz podczas odtwarzania najnowszych nagrań o dużej rozdzielczości, pełną satysfakcję z gier Full HD i multimediów, a także gwarantuje dużą produktywność. Ponadto, panel o formacie 16:9 idealnie nadaje się do oglądania kinowych filmów. Dwa interfejsy HDMI umożliwiają odtwarzanie nagrań z zachowaniem najwyższej możliwej jakości obrazu oferowanej przez nowoczesne urządzenia cyfrowe.

W monitorach S3 zastosowano najnowsze technologie, które gwarantują najwyższą jakość obrazu:

Acer eColor Management, która dostosowuje parametry panela do środowiska pracy, warunków oświetleniowych oraz upodobań użytkownika. Dzięki niej można precyzyjnie wyregulować ustawienia monitora, tak aby uzyskać odwzorowanie kolorów optymalne dla wyświetlanego obrazu: danych, multimediów, filmów lub zdjęć.

Adaptacyjna regulacja kontrastu ACM (Adaptive Contrast Management) dynamicznie dostosowuje współczynnik kontrastu, tak aby na ekranie zawsze był wyświetlany bardzo ostry obraz. Funkcja ACM analizuje każdą scenę i dostosowuje parametry obrazu dla każdej klatki, poprawiając jakość kolorów i pozwalając na lepsze odwzorowanie szczegółów oraz stopniowania barw, zwłaszcza w przypadku ciemniejszych oraz jaśniejszych scen. Ponadto, funkcja ACM pozwala na zmniejszenie poboru mocy, dzięki czemu monitor LCD zużywa mniej energii.

Wydajny program narzędziowy Acer umożliwiający precyzyjne kalibrowanie kolorów oraz zarządzenie monitorem. Indywidualnie skonfigurowane ustawienia można zapisać, a następnie szybko przywoływać, co pozwala na łatwe dostosowywanie monitora do różnorodnych zastosowań lub warunków oświetleniowych.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *