Altec Lansing Octiv 650

Altec Lansing Octiv 650

Altec Lansing nie należy do firm znanych równie dobrze co największe koncerny elektroniczne z Japonii i Korei: Panasonic, Sony, LG, Samsung. A szkoda, bo tradycje marki sięgają aż lat 20tych ubiegłego wieku, kiedy to inżynierowie Western Electric mieli swój udział w projekcji pierwszego udźwiękowionego filmu: “Śpiewak jazzbandu”.  Western Electric przeobraził się kilka lat później w Altec Lansing, który stworzył pierwsze głośniki do komputera, potem iPoda a obecnie stał się dostawców systemów do lepszych modeli komputerów HP i Asus. A teraz zajął się także gadżetami do iPhone’a. Poniżej treść informacji prasowej.

Altec Lansing wprowadził do sprzedaży zestaw głośnikowy Octiv 650. Nowa stacja dokująca do iPhone’ów i iPod’ów Touch jest już dostępna na naszym rynku w dystrybucji KONTEL-TELECOM, przedstawiciela tej marki w Polsce. Najnowszy produkt Altec Lansing stanowi mariaż minimalistycznego designu z wysoką wydajnością dźwięku. Zaprojektowany, by stać się integralną częścią każdego wnętrza, Octiv 650 zapewnia szerokie spektrum dźwięku podczas wyświetlania wideo w trybie pełnoekranowym z iPhone’a lub iPod’a Touch na ekranie telewizora. Korzystając z bezpłatnej aplikacji Altec Lansing Mood Music, użytkownicy mogą zrelaksować się przy dźwiękach wielu nastrojowych utworów muzycznych.

– Głośnik często koncentruje w salonie rozrywkę i relaks. Stworzyliśmy nowy Octiv 650, żeby zaoferować perfekcyjny system dźwięku i wykreować idealne środowisko na każdą okazję – mówi Steve Schlangen, manager produktu w Altec Lansing. – Czysty, wyważony dźwięk uznanej jakości Altec Lansing w połączeniu z wideo, umożliwia stworzenie wspaniałej atmosfery. Żaden inny system w domu nie może się z nim równać – dodaje.

Połączenie dźwięku i designu
Dyskretna linia, płaski panel czołowy i unikalny kształt  zapewniają krystalicznie czysty dźwięk wypełniający całe wnętrze, , nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca. Wydajny, dobrze zbalansowany dźwięk dostarczany jest przez dwa trzycalowe pełnozakresowe głośniki i wbudowany czterocalowy subwoofer, który zapewnia głęboki bas. Atrakcyjny i prosty design Octiv 650 idealnie wpisuje się w wystrój niemal każdego wnętrza.
Obraz video z wciągającym dźwiękiem dostarczany jest podczas oglądania filmów z Netflix™ i YouTube™ z iPhone’a lub iPod’a Touch na pełnym ekranie telewizora przy użyciu złącza video Octiv 650. Dla zwiększenia komfortu wyboru utworów i dalszego rozwoju wszechstronności kina domowego, producent wyposażył głośnik w dodatkowe wejście audio  do podłączenia drugiego urządzenia. Pilot zdalnego sterownia umożliwia użytkownikom nawigację i sterowanie dźwiękiem z dowolnego miejsca w pokoju. Octiv 650 automatycznie zatrzymuje odtwarzanie dźwięku, w czasie połączenia przychodzącego na iPhone.
Nastrojowy zestaw
Właściciele Octive 650 mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji Altec Lansing Mood Music. Aplikacja oferuje zestaw różnych filmów i utworów muzycznych pozwalających użytkownikowi na relaks np. przy dźwiękach naśladujących odgłosy palącego się kominka, czy uspokajającego nurtu rzeki.

Korektor graficzny Mood Music (EQ) umożliwia regulację dźwięku.. Zarówno podstawowe parametry, jak i bardziej zaawansowane ustawienia siedmiozakresowego korektora graficznego, mogą być zapisane.

Cena 749 zł.

Gwarancja 24 miesiące.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *