Inteligentny dom: Audio i video się chowa.

Inteligentny dom: Audio i video się chowa.

Czy można uczynić całkowicie niewidocznym system do oglądania telewizji i słuchania
muzyki? Jeszcze niedawno takie pytanie było zupełnie abstrakcyjne. Dzisiaj odpowiedź brzmi: TAK ! Telewizor można schować, kiedy nie ogladamy telewizji. Jak się okazuje istnieje kilka sposobów. Pierwszy to wszelkiego rodzaju mechanizmy windowe. Telewizor na co dzień pozostaje ukryty w szafce, podłodze, suficie, stoliku, pod łóżkiem, za ścianą, za obrazem wiszącym na ścianie lub nawet pod tarasowymi deskami.

Włączenie powoduje, że nasz ulubieniec jest automatycznie wysuwany ze swojej kryjówki. Wyłączamy i ponownie znika. Wystarczy wszystko odpowiednio zaplanować i zrealizować.

Nie jest to jednak jedyny sposób. Okazuje się, że wykorzystując lustro weneckie
można telewizor takowym zasłonić. Będzie więc przyklejony z drugiej strony, całkowicie niewidoczny, a w momencie jego włączenia zamiast naszego odbicia zobaczymy prezentera  wiadomości lub ulubione reklamy . Takie rozwiązanie stosujemy jednak najczęściej w łazienkach lub lustrzanych panelach kuchennych.

A co w salonie ? Oczywiście Włoscy styliści i ich designerskie pomysły są dla nas
gotowe. Oni poszli trochę dalej i lustra weneckie zasłaniające telewizor obudowali pięknymi ramami w najróżniejszych wersjach. Do wyboru są różne kolory skóry i lakierowania, ornamenty, a nawet ramy wysadzane kryształkami Svarowski.
Oczywiście w formie klasycznego kwadratu, a nie tylko telewizyjnego formatu 16: 9.

Gdyby komuś było mało istnieją wersje integrujące ….. kominek i telewizor
w jednej obudowie, do powieszenia na salonowej ścianie.

Wymyślono również głośniki, które słychać, choć pozostają całkowicie ukryte!

Naprawdę trudno w to uwierzyć. Osoby słuchające grającej ściany na własne uszy sądzą, że są nabierani. Szukają miejsca, skąd głos dochodzi. Technologia ma handlową nazwę SOUNDBOARDS i jest opatentowana przez Niemców.. Rezonatory, bo tak nazywa się źródło dźwięku są zabudowane w gips/kartonowym pudle, które montujemy w ścianie, podłodze, czy suficie niezależnie z czego jest wykonany. Następnie wygładzamy powierzchnię, malujemy lub tapetujemy ścianę, przyklejamy szkło, lustro lub płytki, podłączamy do i-poda, czy kina domowego i słuchamy muzyki. Kto nie wierzy musi pójść usłyszeć na własne uszy.

Znane więc do tej pory olbrzymie kolumny pozostają już wyłącznie rozwiązaniem dla
koneserów muzycznego brzmienia, a głośniki schowane za produkowanymi dotąd kratkami podobnymi do wentylacyjnych próbują się bronić poprzez designerskie
rozwiązania obudów z polerowanej stali, czy szczotkowanego aluminium.

Ciekawym rozwiązaniem są również głośniki zintegrowane w jednej obudowie z lampami lub kinkietami oraz te ogrodowe udające kamienie czy doniczki, w których prawdziwe
kwiaty możemy posadzić.

W takim komplecie nikt z naszych gości nie zorientuje się, że posiadamy system audio/video, dopóki nie wyciągniemy pilota i systemu nie uruchomimy.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *