Bezprzewodowa i przenośna telewizja

Bezprzewodowa i przenośna telewizja

Targi IFA 2011 już za nami. Przyniosły jednak wiele nowości i innowacyjnych rozwiązań, jak chociażby zaprezentowana przez firmę Sharp koncepcja bezprzewodowego przenośnego telewizora.

Telewizja w ogrodzie, a może na tarasie lub balkonie? Sharp wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, przedstawiając system Aquos Wireless Lifestyle. Składa się on z transmitera, który bezprzewodowo komunikuje się z telewizorem, ma wyposażonym we wbudowany akumulator. Transmiter wyposażony jest w 4 wejścia HDMI, wejście CI+ oraz potrójny tuner. Po podłączeniu do niego zewnętrznego dysku twardego urządzenie może pełnić funkcję nagrywarki PVR. Użytkownicy mogą korzystać z funkcji Aquos Net+, dającej dostęp do ponad 70 różnych aplikacji, w tym do platform VOD i bibliotek multimedialnych kanałów TV. Podczas przerwy reklamowej można przejrzeć e-maile, dowiedzieć się, jaka będzie pogoda, lub prześledzić program telewizyjny. Jeden transmiter Sharp Aquos Wireless może dostarczyć sygnał aż do ośmiu telewizorów w mieszkaniu.

Aktualnie zaprezentowano wyświetlacz o przekątnej 20 cali z odświeżaniem 100 Hz i podświetleniem diodami LED. Dodatkowo został wyposażony w nowoczesny system UV2A, pozwalający na precyzyjne pozycjonowanie ciekłych kryształów w panelach LCD przy użyciu światła UV. Rozwiązanie to znacząco poprawia jakość obrazu i parametry energetyczne telewizora. Maksymalna odległość między nadajnikiem, a telewizorem może wynosić do 10 m.

W przyszłości producent planuje wprowadzić również  modele 32-, 40-, a nawet 60-calowe. Ich główną zaletą nie będzie oczywiście możliwość przenoszenia, lecz sama bezprzewodowa łączność. Pozwoli to na łatwą aranżację przestrzeni w mieszkaniu i pozbycie się niepotrzebnych kabli. Rozwiązanie to z pewnością przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy chcą powiesić telewizor. W takim wypadku jedynym doprowadzonym niego kablem będzie ten odpowiadający za zasilanie.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *