Denon AVC-A1HDA i AVP-A1HD: poważny upgrade

Denon AVC-A1HDA i AVP-A1HD: poważny upgrade

Jesteś szczęśliwym właścicielem flagowego wzmacniacza AVC-A1HDA i przedwzmacniacza AV kina domowego AVP-A1HDA? To masz teraz możliwość istotnej modernizacji sprzętowej i aktualizacji oprogramowania. Zapewnia ona możliwość wykorzystania pełnego przesyłania sygnału 3D, Audyssey MultEQ XT32, Audyssey DSX i Dolby Pro Logic IIz. Ale jest i druga strona medalu:  aktualizacja będzie obejmowała modyfikacje w urządzeniach i oprogramowaniu. To zaś oznacza przymus: musi być przeprowadzona w autoryzowanym centrum serwisowym Denona.

Jest to już czwarta znacząca aktualizacja, którą Denon oferuje właścicielom urządzeń klasy high-end, podkreślając tym samym zaangażowanie firmy w celu zapewnienia klientom możliwości użytkowania najnowszych funkcjonalności. Poza funkcją przesyłania sygnału 3D, która pozwoli posiadaczom AVC-i AVP-A1HDA cieszyć się pełnią odbioru rosnącej wciąż liczby dostępnych filmów 3D, aktualizacja umożliwi dekodowanie sygnału audio w standardzie Dolby Pro Logic IIz w celu zapewnienia jeszcze lepszego dźwięku kanałów frontowych. Aby jeszcze bardziej podkreślić wrażenia odsłuchowe i dramaturgię odtwarzanego dźwięku przestrzennego, posiadacze sprzętu Denon będą mogli skorzystać z Audyssey DSX – nowego zestawu algorytmów, który podnosi na znacznie wyższy poziom jakość produkowanego dźwięku przez syntezę sygnałów audio dla nowych kanałów surround, bazując na specyfice ludzkiej percepcji dźwięku i badaniach nad akustyką. Rezultatem jest bardziej realistyczna scena dźwiękowa, z wyraźnie zaznaczoną głębią, wysokością i szerokością reprodukcji kanałów, które stanowią integralną część nowej generacji w systemach wysokiej rozdzielczości dźwięku przestrzennego, idealnego do oglądania filmów i słuchania muzyki.

Aktualizacja dotyczy także jednej z funkcjonalności Audyssey, zaawansowanego systemu korekcji akustycznej pomieszczenia – MultEQ XT32. Celem jest wykonanie automatycznych pomiarów konfiguracji głośników i dopasowanie akustyczne dla najlepszego efektu surround w łatwy i szybki sposób. System korekcji MultEQ XT32 jest 32 razy dokładniejszy niż podstawowy system MultEQ XT zastępowany w tej aktualizacji. Dla przypomnienia przedwzmacniacz high-end AVP-A1HDA to w pełni symetryczna konstrukcja 9.3-kanałowa z certyfikatem THX Ultra 2 z układem D.D.S.C. HD z trzema 32-bitowymi układami Sharc DSP. Przedwzmacniacz zawiera przetworniki C/A Burr Brown 24 bit/192 kHz. Procesor wideo Silicon Optix Realta T2 Hollywood Quality Video (HQV) odpowiada za przetwarzanie sygnału wideo – deinterlacing i upscaling do 1080p (na wyjściu HDMI), a układ HQV za redukcję szumu obrazu i wygładzanie konturów. Przedwzmacniacz umożliwia także bezprzewodowy (Wi-Fi). streaming plików audio (MP3, WMA, AAC, FLAC i WAV) z PC (DLNA Server), obrazów JPEG i muzyki z radia internetowego z ponad 7000 stacjami MP3 i WMA.

Przedwzmacniacz współpracuje z siedmiokanałowym wzmacniaczem high-end AVC-A1HDA o mocy 150 W na kanał z certyfikatem THX Ultra 2. W końcówce mocy zastosowano najlepszej klasy dyskretne tranzystory mocy. Zapas mocy gwarantuje  zasilacz z dwoma transformatorami toroidalnym i 8 dodatkowymi transformatorami zasilającymi oraz elektrolitycznymi kondensatorami o łącznej pojemności 66 000 µF. Wzmacniacz ma funkcję kalibracji poziomu mocy w poszczególnych kanałach i możliwa jest realizacja funkcji multiroom.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *