Efektywność gotowania i czyszczenia

Efektywność gotowania i czyszczenia

Projektanci i inżynierowie marki Siemens od lat udowadniają, że możliwe jest łączenie nowatorskich rozwiązań z intuicyjną obsługą, która wydatnie wpływa na wygląd oraz komfort czyszczenia urządzeń. Produktem stworzonym zgodnie z tą ideą jest nowoczesna płyta indukcyjna wyposażona w systemem.

Nie bez przyczyny płyty indukcyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów, a oferty producentów stale się o nie powiększają. Indukcja to bowiem najbezpieczniejszy i najefektywniejszy sposób gotowania – powierzchnia płyty cały czas pozostaje chłodna, a całe ciepło skupia się na dnie naczynia. Generowanie ciepła w jednym miejscu eliminuje niepotrzebne straty energii, a to z kolei prowadzi do znacznego zmniejszenia rachunków za prąd i sprzyja środowisku naturalnemu.

System discControl

Połączenie zalet prostoty obsługi klasycznych pokręteł z możliwościami oferowanymi przez sterowanie sensorowe to najprostsza definicja nowoczesnego systemu discControl.

Jak to działa?

Strefami grzewczymi steruje się poprzez obracanie palcem magnetycznych dysków. Sygnał dźwiękowy sygnalizuje osiągnięcie żądanego poziomu mocy. Intuicyjność i wygoda to podstawowe zalety tego systemu obsługi. Płyta reaguje natychmiast na zwiększenie lub zmniejszenie mocy. Niezwykle istotnym aspektem jest bezpieczeństwo gwarantowane przez system discControl – po usunięciu dysków nie można uruchomić urządzenia, co zapobiega przypadkowemu włączeniu je przez małe dzieci.

Oszczędność przede wszystkim

Nowoczesne sensorowe sterowanie nie jest jedyną zaletą przedstawianych płyt, bowiem są one przede wszystkim energooszczędne. Wynika to z natury technologii indukcyjnej, która zużywa znacznie mniej energii niż pozostałe rodzaje urządzeń grzejnych. Przesądza o tym zasada indukcji magnetycznej, oparta na generowaniu ciepła bezpośrednio w dnie naczynia, a nie na całej powierzchni grzewczej, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej elektrycznej płyty grzewczej.

Simens znów zaskakuje – shortClean

Nagrzewanie jedynie powierzchni zajmowanej przez naczynie ma jeszcze inną zaletę. Powierzchnia płyty oblana przez przypadek jakąkolwiek substancją nigdy się nie przypali w takim stopniu, jak ma to miejsce w dotychczas stosowanych rodzajach płyt. Co więcej, dzięki innowacyjnej funkcji shortClean jedno dotknięcie wyłącza całą płytę na kilkanaście sekund, a w pamięci urządzenia zachowują się ustawienia poszczególnych pól grzewczych. Wystarczy przetrzeć zabrudzenie i płyta powraca do pierwotnych ustawień bez potrzeby ponownego wyszukiwania pożądanego poziomu grzania.

Moc na życzenie

PowerBoost to funkcja, przy pomocy której automatycznie zwiększymy moc dowolnej strefy grzewczej o około 50 proc. Ponadto w płycie zainstalowano dwustopniowe wskaźniki zalegania ciepła.

„Postęp w służbie ludzkości” to motto przyświecające założycielowi firmy – Wernerowi von Siemensowi. Płyta indukcyjna z systemem discControl jest namacalnym dowodem kultywowania tej idei i wartości kształtujących markę od ponad 160 lat.


Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *