Oszczędzanie: wody, energii, gazu i oleju opałowego

Oszczędzanie: wody, energii, gazu i oleju opałowego

Od redakcji: materiał zaktualizowany.

Ciekawy pomysł: nadzorowanie zużycia energii za pośrednictwem systemu sterowania nowoczesnym domem. Busch Jaeger opracował system EnergyControl, który zapewnia pełny przegląd kosztów i zużycia energii elektrycznej, wody, gazu i oleju opałowego w domu. W przypadku energii elektrycznej istnieje nawet możliwość przeglądu w czasie rzeczywistym wraz z prognozami taryfowymi o ile takowe są dostępne od lokalnego dostawcy energii elektrycznej. Z perspektywy użytkownika przegląd prezentuje się prosto i przejrzyście. Aktualnie najniższe taryfy są wyświetlane w kolorze zielonym, wysokie – w kolorze czerwonym.

Ale informacja to nie wszystko. Busch umożliwia również użytkownikowi  odpowiednią reakcję. Może zareagować na to bezpośrednio, czyli wyłączyć urządzenia o wysokim zużyciu w okresach wysokich kosztów. Wystarczy, że skorzysta z WaveLINE: za pomocą jednego przycisku na odpowiednim pilocie systemu sterowania radiowego. Alternatywnie:  za pomocą sygnału z kontrolera Busch-Energy-Control ® do odpowiedniego napędu nastawczego wyposażonego w przełącznik trybu pracy lub odpowiednio wcześniej zaprogramowanego. Inteligentny dom stworzony przez Firmę ABB zapewnia więc kontrolę naszych wydatków i dba o ekonomię użytkowania.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *