Epson: czas na projektory 3D

Epson: czas na projektory 3D

Projektory, zależnie od modelu, mają jednakowe natężenie światła białego i barwnego – 2.000, 2.200 i 2.400 lumenów – największą jasność projektorów 3D Full HD. Rodzina nowych projektor 3D składa się z 5 modeli: EH-TW5900, EH-TW6000 i EH-TW6000W, które trafia na polski rynek w październiku br. i EH-TW9000 i EH-TW9000W, które pojawią się w listopadzie br. Urządzenia te wyposażone są w wiele funkcji zapewniających najwyższą jakość obrazu (m.in. lens shift), automatyczna korekcja geometrii) jak i wygodę obsługi (m.in. suwak korekcji geometrii obrazu, bezprzewodowa transmisja obrazu i dźwięku Wi-Fi). Do oglądania efektu 3D niezbędne są aktywne okulary migawkowe – poza najprostszym modelem TW5900, do projektora dołączana jest jedna lub dwie  pary okularów (patrz tabelka).

Jaśniejszy i przyjemniejszy dla oczu efekt 3D uzyskano dzięki podwojeniu częstotliwości odświeżania z 240Hz do 480Hz. Dzięki unikalnej technologii podwyższenia jasności obrazy 3D są znacznie jaśniejsze niż w przypadku innych projektorów 3D Full HD do kina domowego.

EH-TW9000 oraz EH-TW9000W to najbardziej zaawansowane modele w ofercie. Dzięki technologii 3LCD firmy Epson gwarantującej m.in. jednakową jasność światła białego i barwnego na poziomie 2.400 lumenów oraz wysokiemu kontrastowi 200.000:1- zapewniają one niezwykłej jakości obraz o najwyższej wierności i wspaniałym nasyceniu barw oraz niepowtarzalne doznania w zarówno przy oglądaniu obrazów 3D jak i tradycyjnych 2D. Projektory te wyposażone są w funkcję automatycznej konwersji obrazów 2D na 3D.

Modele EH-TW9000W i EH-TW6000W są jednocześnie pierwszymi na rynku modelami 3D Full HD obsługującymi łączność bezprzewodową (Wi-Fi), która znakomicie ułatwia dostarczanie sygnału wizyjnego (obraz i dźwięk) z różnych źródeł, bez potrzeby przełączania kabli.

Projektory EH-TW5900, EH-TW6000 i EH-TW6000W są jednymi z najbardziej przystępnych cenowo projektorów 3D 1080p do kina domowego na rynku. Charakteryzują się jednakowym natężeniem światła barwnego i białego na poziomie do 2.200 lumenów oraz kontrastem nawet do 40 000:1.

„Informowaliśmy wcześniej, że wstrzymujemy się z premierą – ale nie z pracami – w dziedzinie projektorów 3D do kina domowego, do momentu, kiedy na rynku dostępna będzie wystarczająca ilość różnych filmów, czy szerzej – materiałów trójwymiarowych. Według badań analityków rynku, do 2015 roku 27% gospodarstw domowych będzie mogło korzystać z obrazu 3D oraz oczekiwanymi ponad 40 tytułami gier komputerowych 3D, jakie pojawią się w tym roku. Doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas, aby firma Epson wprowadziła na rynek projektory 3D, które pozwolą widzom oglądać treści 3D Full HD na wielkim ekranie” – mówi Madlyne Colson, Product Manager w Epson Europe. „Nasze nowe projektory oferują przyjemny dla oka, doskonały obraz o dużej jasności, precyzyjne odwzorowanie kolorów  oraz łatwość i wygodę obsługi. Jednocześnie pozostają najlepszymi projektorami do kina domowego z doskonałą jasnością obrazu.”

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *