Fasada inna niż wszystkie

Fasada inna niż wszystkie


Coraz częściej widuje się też przeszklone całe fasady budynków. Współczesne technologie produkcji wielkoformatowych okien tarasowych pozwalają na stosowanie wspomnianych wcześniej rozwiązań bez zbytnich obaw o utratę ciepła zimą i nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń latem.

Okna tego rodzaju są też oraz częściej wykorzystywane do pozyskiwania darmowej energii ze słońca do ogrzewania pomieszczeń. Producenci idą krok dalej, proponując rozwiązanie pozwalające tworzyć szklane fasady domów, które reagują na zmieniające się warunki atmosferyczne, pory roku i stopień nasłonecznienia. Termoaktywna ściana dzięki wbudowanym instalacjom wentylacji i odzysku ciepła pozwala ograniczyć zużycie energii do ogrzewania i chłodzenia budynku.

Tak, dzięki zastosowaniu systemu dwu adaptacyjnych powłok mogących być przesuwanymi do dowolnego położenia , zachowuje się fasada Schüco 2°. Warstwy, z których się składa są mobilne i pełnią różne, zależne od potrzeb i warunków panujących na zewnątrz, funkcje. Dodatkowa nieprzezierna ciepła powłoka jest nasuwana na ruchome przeszklenia, gdy jest zimno. W ten sposób zwiększona zostaje termoizolacyjność przegrody oraz stopień bezpieczeństwa antywłamaniowego.

Natomiast podczas ciepłych i słonecznych dni działa warstwa z wbudowanymi modułami fotowoltaicznymi, pełniąc funkcje wysokoefektywnej ochrony przeciwsłonecznej i generatora energii. Poszczególne elementy systemu Schüco 2° są sterowane za pomocą wbudowanych czujników lub ręcznie przez użytkownika.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *