Gira Control 19 – centrum sterowania

Gira Control 19 – centrum sterowania

Oto największy kontroler w ofercie Gira przystosowany do standardu KNX/EIB. Umieszczony w puszce podtynkowej może być zainstalowany w ścianie w najdogodniejszym miejscu w domu. Panel sterowania wyposażono w sterowany dotykowo ekran pojemnościowy TFT o przekątnej 47 cm (18,5 cala). Na tak dużym wyświetlaczu można ujrzeć więcej informacji a jednocześnie zachować komfort odczytu: nawet osoby o słabszym wzroku nie będą miały problemu z odczytaniem wszystkich wyświetlanych informacji.

Kontroler umożliwia nadzorowanie wszystkich funkcji domu inteligentnego. Za jego pomocą można sterować oświetleniem, ustawieniem rolet, wentylacją i ogrzewaniem a także wszelkimi urządzeniami gospodarstwa domowego, które są podłączone do systemu. Ponadto po połączeniu z domowym serwerem można również sterować zasobami multimedialnymi: muzyką, wiadomości z poczty elektronicznej a także aplikacjami internetowymi. Co ważne wszystkie funkcje dostępne są w dwóch poziomach. Oznacza to maksymalne uproszczenie sterowania by użytkownik nie miał wrażenia, że korzysta z bardzo skomplikowanego systemu, co zwykle skutecznie zniechęca do używania.

Szczególnie atrakcyjna wydaje się możliwość sterowania aplikacjami internetowymi. Dzięki połączeniu z siecią, na wyświetlaczu kontrolera można np. zobaczyć aktualizowane informacje pogodowe: prognozę dotyczącą opadów oraz dane o temperaturze. Informacje pobierane są w formacie RSS 2.0.

Control 19 ułatwia także komunikację. Można go bowiem połączyć z głośnikiem i mikrofonem. Dzięki temu może służyć do wewnętrznej komunikacji w domu między domownika. Nie trzeba już będzie wrzeszczeć z kuchni, że obiad jest już gotowy i czeka na stole. Komunikacja może być również wykorzystana w połączeniu z systemem sterowania bramą czy drzwiami. Uzupełnieniem jest możliwość integracji z systemem kamer. Łatwo zatem monitorować sytuację wokół domu.

Do kontrolera można dobrać różnorodne ramki wykończeniowe, co ułatwi ujednolicenie stylu i dopasowanie do kolorystyki wnętrza domu. Ramki dostępne są w wersji aluminiowej i szklanej w kolorach takich m.in. jak: czarnym, białym oraz zielonej mięty.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *