Gotowe kino domowe 3D od LG

Gotowe kino domowe 3D od LG

Coś dla tych, którzy lubią pójść na łatwiznę: gotowe zestawy kina domowego. Coś w klimacie plug&play. Bez plątaniny kabli i z głośnikami dobranymi przez producenta. Oczywiście audiofile zwykle gardzą gotowymi zestawami do kina domowego, ale…

Z pewnością nie bez znaczenia jest wyposażenie: odtwarzacz Blu-ray, odtwarzanie treści 3D, rozdzielczość Full HD i skalowanie do Full HD, Wi-Fi z możliwością wykorzystania aplikacji internetowych Smart TV i usług VOD. To po prostu stylowe kino domowe podane na tacy: tym razem od LG, które przygotowało materiał umieszczony poniżej.

Oba modele dysponują mocą 1125W opartą na systemie 9.1. To właśnie ten system odgrywa kluczową rolę w generowaniu dźwięku w HX906TX oraz HX906PX. Poprzez dodanie czterech pionowych kolumn 3D do dostępnych zwykle w zestawach kina domowego, tradycyjnych głośników 5.1, otrzymano wielokierunkowy dźwięk wypełniający całą przestrzeń.

Świąteczne seanse w rodzinnym gronie nabiorą odtąd zupełnie nowego wymiaru, przenosząc widzów w samo centrum akcji. Nowe systemy kina domowego od LG, są
w stanie wychwycić nawet delikatne dźwięki z codziennego życia toczącego się w tle akcji filmu. Co więcej dzięki rozszerzonej funkcjonalności LG Sound Gallery (Galeria Dźwięków LG) użytkownicy będą mogli w prosty sposób optymalizować efekty dźwiękowe.

Gratka dla audiofilów

Oba zestawy to także znakomite rozwiązanie dla miłośników muzyki na żywo. Systemy LG HX906TX oraz HX906PX przeniosą ich bowiem z kanapy wprost do sali koncertowej. Tego typu wrażenia gwarantują głośniki 3D, umieszczone na górze kolumn typu Tallboy, wypełniające przestrzeń dźwiękiem również w pionie. Co więcej, dzięki innowacyjnemu zastosowaniu głośników typu reflektor 360º, zamontowanych wewnątrz z każdej pionowych kolumn 3D, dźwięk jest odbijany w równomierny sposób we wszystkich kierunkach. Systemy są wyposażone ponadto w funkcję 3D Sound Analyzer, która bada złożone warstwy oryginalnej ścieżki, dodając informacje audio do każdej pustej przestrzeni. W rezultacie powstaje bardziej realistyczny dźwięk 3D o większym poziomie szczegółowości.

Elegancja połączona z inteligentnymi funkcjami

Zestawy kina domowego LG wraz z systemem Blu-Ray 3D HX906TX oraz HX906PX, to znakomite brzmienie zamknięte w eleganckiej, smukłej linii. Systemy odznaczają się metalicznie srebrnym, szczotkowanym wykończeniem i błyszczącą teksturą. Oba systemy różnią się rozmiarami kolumn, co uławia podjęcie decyzji zakupowej. Osoby posiadające więcej miejsca powinny zakupić zestaw HX906TX. Jest on wyposażony w dwie wysokie kolumny przednie oraz dwie wysokie kolumny surround. Z kolei dla osób przychylających się do bardziej minimalistycznej formy, znakomitym rozwiązaniem jest system HX906PX, gdzie tylne głośniki posiadają niewielkie wymiary 88x292x86 mm, ważąc jedynie 1 kg.

LG HX906TX oraz HX906PX to także dostęp do rozwiązań Smart TV, pozwalających na łatwe i wygodne korzystanie z zasobów Internetu na ekranie telewizora. Użytkownicy otrzymują dostęp do pełnego wachlarza aplikacji LG, interaktywnych gier oraz usług VOD. Dedykowany usłudze interfejs zapewnia wysoce intuicyjną nawigację pozwalającą bez trudu korzystać z dostępnych treści. Oba zestawy kina domowego są ponadto wyposażone w funkcję WiFi direct. Technologia ta umożliwia na strumieniowe przesyłanie treści z komputera bądź inteligentnego telefonu bezpośrednio do telewizora, bez potrzeby użycia routera. Z kolei sam smartfon, po zainstalowaniu udostępnianych przez LG specjalnych aplikacji, może posłużyć jako pilot całego zestawu. Systemy HX906TX oraz HX906PX mogą też odtwarzać i udostępniać dowolne treści zapisane na urządzeniach cyfrowych zgodnych ze standardem DLNA, takich jak telefony komórkowe, tablety i komputery.

Klasyka

Systemy HX906TX oraz  HX906PX oferują szereg znakomitych funkcji, w tym m.in. odtwarzanie treści 3D Blu-ray™, zapewniając przy tym doskonały obraz 3D
w rozdzielczości Full HD (1080p). Opcja skalowania do Full HD pozwoli na ponowne odkrycie świątecznych klasyków w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo wielbiciele starszej kinematografii mogą skorzystać z rozwiązania Clear Voice, stanowiącego jedną z funkcjonalności LG Sound Gallery. Umożliwia ona zwiększenie częstotliwości ludzkiego głosu bez jednoczesnego spłaszczenia oryginalnej ścieżki dźwiękowej, nawet w produkcjach sprzed kilkudziesięciu lat. Tym samym można jeszcze wyraźniej usłyszeć klasyczne dialogi z ulubionych świątecznych produkcji.

Sugerowane ceny detaliczne:

LG HX906TX – ok. 4299 zł

LG HX906PX– ok. 3799 zł

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *