JVC: hybrydowa kamera HD

JVC: hybrydowa kamera HD

 

JVC (Victor Company of Japan, Limited) przedstawia nową hybrydową kamerę GC-PX10 – połączenie aparatu cyfrowego i kamery. GC-PX10 jest w stanie zadowolid najbardziej wymagających Użytkowników zarówno w zakresie fotografii jak i nagrao video. Oferuje możliwośd wykonywania 12 Megapikselowych zdjęć cyfrowych i filmów Full HD za pomocą jednego urządzenia, pozwalając Użytkownikom na przechwytywanie nieskazitelnych zdjęd z materiału video. Ponieważ film jest nagrywany w formacie progresywnym z częstotliwością próbkowania 36 Mbps, umożliwia to zapis większej ilości danych wizualnych, a każda klatka video stanowi krystalicznie czysty obraz, bez szumów i rozmyd. Ważnym atutem GC-PX10 jest fotografowanie z szybkością 50 zdjęd na sekundę, a także zapis video z dużą prędkością 250 klatek na sekundę w celu późniejszego odtworzenia materiału w super zwolnionym tempie. Konstrukcja kamery zapewnia stabilnośd filmowania/fotografowania a kształt zbliżony do litery “L” zachęca do trzymania urządzenia oburącz, tak jak klasyczną lustrzankę.

Koncepcja GC-PX10 powstała w oparciu o założenie, że perfekcyjny materiał video składa się z serii wspaniałych zdjęd. Kamera umożliwia filmowanie i robienie zdjęd praktycznie każdemu. Filmy video zapisywane są w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080, ale co ważniejsze, nagrywanie progresywne sprawia, że każda ramka oferuje kompletne informacje wizualne, w przeciwieostwie do przeplotu, w którym każda ramka zawiera tylko połowę informacji wizualnej. Ponieważ częstotliwośd próbkowania jest bardzo wysoka i wynosi 36 Mbps, informacje wizualne zawarte w każdej klatce są bardziej szczegółowe. W praktyce oznacza to, że Użytkownik może nagrywad wielogodzinny materiał video a później wrócid do unikalnej chwili i zapisad ją, przez naciśnięcie przycisku, w postaci wysokiej jakości zdjęcia.

GC-PX10 umożliwia cyfrowe fotografowanie w czasie rzeczywistym z rozdzielczością 12 Megapikseli (4000 x 3000). Dla zwiększenia czułości przy fotografowaniu przy słabym oświetleniu, dostępny jest tryb ISO6400. Zdjęcia seryjne w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, wykonywane są z prędkością 50 klatek na sekundę, do 130 zdjęd w serii. Wszystko to znacznie przewyższa możliwości oferowane przez cyfrowe lustrzanki dostępne obecnie na rynku.

Funkcja Super-Slow Motion jest skutecznym narzędziem do analizy konkurencji sportowych, formy i techniki zawodników. GC-PX10 może rejestrowad materiał video z prędkością 250 klatek na sekundę, aby podczas odtwarzania spowolnid ruch do 5-krotności normalnej prędkością. Rozdzielczośd obrazu VGA (640 x 360) jest idealna do wysyłania i przeglądania materiału online. Kamera może rejestrowad materiał przez około 2 godziny, dzięki temu można nagrad np. cały mecz piłki nożnej aby odtworzyd go później w trybie Super Slow-Motion.

Klucz do wszystkiego stanowi procesor obrazu FALCONBRID. Ten oryginalny procesor JVC został wprowadzony na rynek w grudniu 2010 roku i do tej pory był wykorzystywany głównie w kamerach 3D JVC GS-TD1, jak również wyższych modelach Everio. W kwestii wydajności, FALCONBRID jest 1-chipowym procesorem nowej generacji, zdolnym do przetworzenia obrazów o rozdzielczości 4K2K. Ta super wydajna technologia umożliwia szybkie przetwarzanie ogromnej ilości danych, zarówno filmów w wysokiej rozdzielczości, jak również zdjęd cyfrowych. Pozostałe zastosowane w GC-PX10 technologie to 1/2.3″ matryca CMOS o rozdzielczości 12,75 Megapiksela z tylnym podświetleniem. Optyczna stabilizacja obrazu z funkcją zaawansowanego stabilizatora obrazu, obiektyw KONICA MINOLTA HD, 19x zoom dynamiczny* bez degradacji jakości obrazu przy powiększeniu, technologia K2 dla wysokiej jakości dźwięku, 32GB wewnętrzna pamięd, 3″ panel dotykowy, wyjście HDMI oraz dołączone oprogramowanie LoiLoScope FX (dla Windows®).

Tags Full-HD, JVC, kamera
Kategoria Gadżety AV

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *