Kawa zakodowana w ekspresie

Kawa zakodowana w ekspresie

Dobry ekspres do kawy to marzenie każdego miłośnika tego napoju. Mocne i aromatyczne espresso, mleczne cappuccino czy latte przygotowywane we własnym domu potrafią zmobilizować nie tylko poszukujących ekspresu marzeń, ale i projektantów.

 

To dzięki nim powstał nowoczesny ekspres Tassimo, który jest zupełną nowością w polskich sklepach. Tassimo to innowacyjny system pozwalający przyrządzić napój, który smakiem i proporcjami zaskoczy wszystkich, nawet znawców tematu. Dzięki niemu rola użytkownika została ograniczona do minimum. Wystarczy, że wybierze odpowiedni T-DISC i naciśnie jeden przycisk. Dzięki ekspresowi wyprodukowanemu przez firmę Bosch przygotowanie cappuccino, espresso czy gorącej czekolady staje się naprawdę bajecznie proste. Siła ekspresów Tassimo tkwi w systemie opartym na zastosowaniu kodów kreskowych, który zapewnia doskonałe rezultaty parzenia kawy. Zintegrowany czytnik kodu kreskowego odczytuje informacje zapisane na kapsułkach T-DISC. To właśnie tam się zapisane są wszystkie parametry dotyczące rodzaju przygotowywanej kawy. Ekspres automatycznie odczytuje kod i dobiera odpowiednie parametry. Ilość wody, temperatura i czas parzenia to dane, które pozwalają przygotować idealny napój za każdym razem. Ale to nie wszystko. Bez względu na to, czy mówimy o modelu T20, T40 czy T65, każdy ma również możliwość przerwania lub ręcznego wydłużenia procesu parzenia. Komfort użytkowania zapewniają w pełni automatyczna obsługa jednym przyciskiem i wskaźnik LED. To diody LED informują o aktualnym stanie pracy, trybie automatycznym, manualnym oraz konieczności dolania wody czy odkamieniania. Wyświetlacz LCD w języku polskim podaje zrozumiałe instrukcje obrazkowe i tekstowe oraz prowadzi użytkownika przez wszystkie funkcje i opcje. Co więcej, innowacyjny podgrzewacz przepływowy grzeje wodę wyłącznie podczas procesu parzenia. Po zakończeniu pracy urządzenie wyłącza się, co gwarantuje oszczędność energii. Wyjmowana podstawka na filiżankę z regulacją wysokości umożliwia dopasowanie wysokości podstawki w zależności od potrzeb. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie większości filiżanek, termoizolacyjnych kubków i wysokich szklanek latte. Podstawka jest oświetlana przez trzy lampki LED, które wyłączają się automatycznie po 1 minucie, gdy urządzenie nie jest używane. Kolejnymi zaletami Tassimo są: system filtrowania wody Brita Maxtra, który redukuje osad i chlor oraz automatyczne programy czyszczenia i odkamieniania. Do atutów tych ekspresów z pewnością trzeba zaliczyć też design. Niewielkie wymiary urządzenia sprawiają, że w każdej kuchni znajdzie się na nie miejsce, a wymienne fronty w modelu T20 pozwalają dopasować ekspres do jej wystroju.

Wykorzystano materiały firmy Bosch

Tags ekspres, kawa
Kategoria Inteligentne AGD

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *