Legrand dla instalatorów. Nowe rozdzielnice XL³

Legrand dla instalatorów. Nowe rozdzielnice XL³

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jakie produkty wybiorą elektrycy podczas przygotowywania instalacji w waszym domu? Pewnie nie, bo mało kto zna tajniki instalacji elektrycznych. Niemniej kto chciałby sprawdzić w jaki sposób wyspecjalizowane firmy próbują dotrzeć do instalatorów zerknijcie na poniższy materiał. Oto co Legrand przygotował dla poszukujących odpowiedniej rozdzielnicy. Dla ułatwienia dodamy, że opisywany produkt jest przeznaczony do budownictwa mieszkaniowego jak i komercyjnego (biura, itp.). Czyli macie spore szanse na to, że gdzieś w pobliżu waszego apartamentu lub biura znajduje się produkt, który jest bohaterem niniejszego materiału.

Seria rozdzielnic XL³ 125 została stworzona i zaprojektowana na potrzeby budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego. Czym się ponadto wyróżnia? Kluczową cechą jest pojemność na aparaty modułowe (do 18 modułów w rzędzie). W sumie do dyspozycji są 4 wielkości: 1×18, 2×18, 3×18 oraz 4×18 modułów. Do tego bardzo ważne właściwości: stopień szczelności IP40, odporność mechaniczna IK09 oraz II klasa ochronności.

Rozdzielnice XL³ są standardowo wyposażone w listwy przyłączeniowe. Nacięcia na bocznej ścianie umożliwiają montaż osprzętu z kolekcji Mosaic. Ponadto przy pomocy specjalnego zestawu do łączenia można łatwo połączyć dwie rozdzielnice w pionie lub w poziomie. Co równie istotne Legrand zastosował uchylną konstrukcję wsporczą. Dzięki temu ułożenie przewodów w miejscu montażu rozdzielnicy jest znacznie bardziej ułatwione. Konstrukcję wsporczą można wyjąć i ułożyć przewody np. w warsztacie elektrycznym. Legrand podkreśla także inne właściwości: łatwe wyjmowanie wspornika TH 35,  wyjmowane listwy przyłączeniowe czy płyta przepustów kablowych. Wszystko bez używania narzędzi. Konstrukcję wsporczą, osłonę oraz drzwi można odwrócić, by umożliwić wygodniejszy montaż i eksploatację dla każdej lokalizacji.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *