LG LW980S 3D NANO FULL LED: skromniej dla Europy

LG LW980S 3D NANO FULL LED: skromniej dla Europy

Nowe modele telewizorów LG Cinema 3D – LW980S (w rozmiarach 47 i 55 cali) wyposażono bardzo hojnie, ale (co wzbudziło kontrowersje wśród internautów) zróżnicowano technikę zależnie od kontynentu. W Azji i USA mają bardziej zaawansowaną wersję z większą ilością bloków podświetlenia matrycy. Topowe konstrukcje marki wyposażono w najnowszą matrycę NANO FULL LED z pełnym podświetleniem diodami LED (nie krawędziowe) i techniką 3D, wolny dostęp do internetu (wbudowane Wi-Fi), możliwość nagrywania TimeShift, tryb DualView i udostępnianie plików w ramach DLNA. Do tego producent dodaje aż 7 par okularów!

Po początkowym zamieszaniu informacyjnym ostatecznie wyjaśniono kwestię ilości bloków podświetlenia matrycy. Model 55 calowy dla Azji i USA ma 288 bloków podświetlenia. Produkowany w Polsce na rynek europejski: 96.

Poniżej treść informacji prasowej LG.

Dual View – jeden telewizor dwa obrazy

W linii LW980S, LG po raz pierwszy zastosowało innowacyjną technologię Dual View, dzięki której użytkownicy m.in. konsol Xbox 360 odkryją zupełnie nowy wymiar gamingu. Gracze uzyskują możliwość korzystania z trybu Split screen, dzięki któremu na 1 ekranie TV LG LW980 otrzymują 2 oddzielne obrazy przy pomocy specjalnych okularów polaryzacyjnych. Dzięki temu rozwiązaniu każdy z nich widzi własny obraz gry, co jest podobne do efektu jakby grali na 2 oddzielnych monitorach.

W technologii Dual View telewizor automatycznie konfiguruje sygnał wysyłany
z konsoli, po czym dochodzi do nałożenia się na siebie poszczególnych części podzielonego ekranu. Następnie użytkownicy muszą jedynie założyć specjalne okulary polaryzacyjne, gdzie jedna para jest wyposażona w szkła wyświetlające tylko pasmo prawe, a druga w szkła obsługujące wyłącznie pasmo lewe. Właśnie dzięki temu gracze mogą korzystać z trybu multiplayer na jednym telewizorze, widząc swój pełnowymiarowy obraz.

Rozrywka i zawody z technologią Dual View pozwalają utrzymać większe skupienie graczy, gdyż nie są oni rozpraszani obrazem przeciwnika, a grze towarzyszy większy dreszcz emocji i współzawodnictwa, kiedy na końcu dopiero poznają wyniki drugiego gracza.

W zestawie znajduje się pilot Magic Motion, umożliwiający łatwą nawigację oraz 7 par lekkich i wygodnych okularów polaryzacyjnych 3D. Jak również 1 komplet okularów Dual View składający się z 1 pary okularów A i 1 pary okularów B.

NANO FULL LED i wyświetlanie 3D

Jest to najbardziej zaawansowany technicznie system podświetlania stosowany obecnie w linii telewizorów Premium od LG. Polega ona na bezpośrednim podświetleniu mikroskopijnych punktów, nadrukowanych na niezwykle cienkiej folii umieszczonej na matrycy telewizora. Dzięki temu zabiegowi, światło jest rozpraszane w efektywny i równomierny sposób, dając obraz o wyjątkowej jasności, klarowności i wysokim kontraście – 10 000 000:1. Technologia NANO FULL Led pozwala na uzyskanie najwyższych parametrów obrazu oraz doskonałe odwzorowanie płynności ruchu.

W przypadku tradycyjnych rozwiązań, opierających się na krawędziowym umieszczeniu lamp LED, cały obraz jest wyświetlany z taką samą mocą  i intensywnością. W przypadku podświetlenia bezpośredniego jak w LW980S, z podziałem na strefy, każdy punkt jest odpowiednio rozświetlany (jasne barwy) lub wygaszany (ciemne punkty ekranu). Przekłada się to tym samym na znakomite odwzorowanie głębi barw.

Oprócz żywych kolorów, LW980S charakteryzuje także świetne oddanie ruchu. Jest to wynikiem połączenia dwóch rozwiązań. Pierwsze to technologia TruMotion 400 Hz, multiplikująca klatki, drugie to skanowanie podświetleniem. Ich jednoczesne zastosowanie gwarantuje, że obrazy będą wyświetlane niezmiernie płynnie, niezależnie od dynamiki fabuły.

TV Cinema 3D – LW980S to także znakomity trójwymiar. Dzięki zastosowanej polaryzacyjnej technologii CINEMA 3D telewizor wyświetla obraz 3D bez jakichkolwiek zakłóceń. Oznacza to, że widzowie mogą oglądać trójwymiarowe treści przez dłuższy czas, bez bólu i zawrotów głowy, które czasami pojawiają się w przypadku modeli migawkowych 3D. Poza tym, szeroki kąt widzenia gwarantuje możliwość oglądania telewizji z praktycznie dowolnego miejsca przed ekranem, niezależnie od tego, czy widzowie przyjmą pozycję siedzącą, półleżącą czy leżącą. W połączeniu z okularami w przystępnej cenie telewizor LW980S idealnie nadaje się do oglądania filmów w większym gronie.

Telewizor wyposażony jest także w platformę SMART TV, umożliwiającą komfortowe korzystanie z serwisów oraz aplikacji internetowych. Jeżeli więc pociechy znudzą się kolejną emisją filmu „Kevin sam w domu” zawsze istnieje opcja wspólnej zabawy przy grach edukacyjnych lub wypożyczenia filmu z bogatej oferty VOD, również w 3D.

Subtelny design wyróżnikiem LG

Nie można zapominać także o bardzo eleganckiej linii telewizora. Wąska ramka otaczająca ekran, pozwala uzyskać maksymalną powierzchnię do wyświetlania. Rozwiązanie to sprawia, że widzowie czują się tak, jakby znajdowali się w centrum akcji. Co więcej, matryca jest przykryta dodatkową taflą cienkiego szkła, która chroni ją przed uszkodzeniami.

W przeciwieństwie do innych telewizorów cienka ramka modelu LW980S nie wpływa znacząco na jakość dźwięku. Wszystko dzięki subwooferowi zamontowanemu z tyłu modelu LW980S, który znacznie ulepsza głębie niskich tonów. Telewizor posiada ponadto inteligentne czujniki mierzące poziom naświetlenia w pomieszczeniu
i automatycznie dostosowuje podświetlenie ekranu do panujących warunków. Tym samym obraz jest wyraźny o każdej porze dnia, a dodatkowo zużywana jest mniejsza ilość mocy.

Pilot Magic Motion w komplecie

Korzystając z pilota Magic Motion, użytkownicy telewizora LW980S mogą sterować treściami premium, w jeszcze prostszy i bardziej intuicyjny sposób. Wystarczy kilka kliknięć pilotem przypominającym obsługę myszy komputerowej. Ponadto dzięki funkcji Smart Share bezprzewodowe przesyłanie treści między telewizorem, telefonem komórkowym i innymi urządzeniami cyfrowymi staje się niezwykle proste.

Rozwiązania LG w zakresie rozrywki domowej, na pewno dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń ich użytkownikom oraz pozwolą na wspólną zabawę w gronie przyjaciół i znajomych. Dlatego są znakomitym wyborem na prezent, który przyniesie radość całej rodzinie. Dodatkowo entuzjaści trójwymiarowej rozrywki nie muszą już wydawać fortuny na sprzęt, gdyż LG przygotowało dla nich wyjątkową promocję. Wystarczy, że od 24 października do 25 grudnia 2011 r. kupią telewizor 47 lub 55 cali LG Cinema 3D, a odtwarzacz Blu-ray 3D™ BD660 otrzymają za darmo. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy promocji będą mogli zawalczyć o samochód Audi A3.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *