MinuSkull: odjazdowe i drogie zestawy głośników z Francji

MinuSkull: odjazdowe i drogie zestawy głośników z Francji

Oto na co można się natknąć w sieci podczas poszukiwań niezwykłych zestawów głośnikowych: francuskie zestawy głośnikowe Minuskull. Hasło reklamowe producenta jest dość wymowne: “a sound that kills”. I daje do myślenia podczas tworzenia kina domowego czy tradycyjnego zestawu hi-fi.

Pod oryginalnymi obudowami kryje się międzynarodowa technika. Producent używa szerokopasmowych japońskich głośników Fostex FE-83. Komu nazwa producenta nic nie mówi niech zajrzy na stronę producenta i przejrzy dział historii. Fostex to jeden z największych na świecie producentów głośników OEM. Jednocześnie z bogatą, długą historią.

Zastosowane głośniki to 8 omowe wersje z membranami 80 mm, które wykonano z pulpy z liści bananowca (pasmo częstotliwości 60 – 20 000 Hz). Jest jeszcze mini subwoofer umieszczony pod czaszką, który jest wytwarzany na miejscu we Francji. Podłączono do nich 50 Watową końcówkę mocy z tranzystorami Mosfet. Do zestawu można się podłączyć za pośrednictwem dwóch par wejść ze złączami RCA.To dzięki nim producent ambitnie podaje informacje, że sprzęt jest kompatybilny z produktami takimi jak iPhone czy iPad. Pewnie w ten sposób zwiększy swoje szanse na sukces w USA.

Sprzęt wyposażono w potencjometr regulacji głośności i tradycyjny przełącznik wejść sygnału. Dane techniczne dość skąpe. Prócz pasma głośników znamy jeszcze wymiary i wagę. No i oczywiście cenę: 1600 euro. Za parę.

Wymiary 235 x 270 x 150 mm

Waga: 5,3 kg

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *