Nowa era w prasowaniu

Nowa era w prasowaniu

Czy jest możliwe prasowanie jedwabiu, lnu, bawełny i tkanin syntetycznych żelazkiem z ustawioną tą samą temperaturą? Czy można uwolnić się od segregowania bielizny lub stałego regulowania żelazka? Od teraz to możliwe. Philips przedstawia innowacyjne żelazko z rozwiązaniem Optimal Temp.

Od początku września na rynku dostępne jest nowe żelazko marki Philips. Wyposażone jest w generator pary, który umożliwia utrzymanie stałego poziomu pary. Philips odkrył, że w prasowaniu nie jest najważniejsza temperatura tylko silny strumień pary. Dlatego też prasować można jedną, optymalną dla wszystkich tkanin temperaturą. Z prasowaniem tych najbardziej opornych poradzi sobie gorąca para. Nowe żelazko Philips z pozoru nie różni się od innych modeli. Innowacją jest cyklonowa komora pary, która uwalnia silny i ciągły strumień pary. Inteligentny Procesor Kontroli utrzymuje stałą temperaturę stopy, idealną dla każdej tkaniny. Dzięki temu nie ma ryzyka przypalenia czy wypalenia dziury na ubraniu, nawet gdy żelazko zostanie pozostawione na tkaninie kilka minut. PerfectCare GC9240 zapewnia zatem bezpieczeństwo (dodatkowo jest także wyposażone w funkcję strażaka) prasowania oraz dużą oszczędność czasu – eliminuje konieczność wcześniejszego sortowania ubrań czy ciągłej zmiany ustawień urządzenia w trakcie pracy. Ponadto żelazko zużywa o 10 proc. mniej energii niż konwencjonalne generatory pary. Moc modelu to 2400 W. Ciśnienie pary wynosić może nawet sześć barów, natomiast wyrzut pary to 260 g/min. Urządzenie nagrzewa się w ciągu dwóch minut i jest gotowe do pracy bez konieczności ciągłej regulacji ustawień. Stopa SteamGlide z wąską końcówką Steam Tip dokładnie rozprasowuje rozluźnione parą włókna. Model wyposażony jest w funkcję Odłączany zbiornik na wodę o pojemności 1,5 litra wystarcza na dwie godziny prasowania. Żelazko waży 1,2 kg, dlatego jest wygodne w manewrowaniu (masa wraz z podstawą to 5 kg). PerfectCare GC9240 umożliwia także prasowanie w pionie.

Warto dodać, iż PerfectCare to pierwsze żelazka na świecie, które spełniają wymagania techniczne certyfikatu Woolmark-Apparel Care Gold, przyznawanego urządzeniom odpowiednim do prasowania wyrobów wykonanych z czystej żywej wełny – Woolmark.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *