Oglądaj 3D bez okularów

Oglądaj 3D bez okularów

Toshiba wprowadza na rynek pierwszy na świecie duży telewizor 3D, który nie wymaga stosowania specjalnych okularów. Model 55ZL2 o przekątnej 55 cali, wyposażony w mnóstwo nowatorskich rozwiązań technicznych, to początek nowej ery telewizji trójwymiarowej.

Jak to działa? Inżynierowie Toshiby opracowali wieloprocesorową platformę mającą potężną moc obliczeniową – Cevo-Engine, która wykorzystuje m.in. algorytmy programowe oparte na widzeniu stereoskopowym. Obrazy wyświetlane dla lewego i prawego oka są minimalnie przesunięte względem siebie i wyświetlane jednocześnie. Cevo-Engine, wykorzystując matrycę odpowiednio uformowanych soczewek, umożliwia wyświetlanie obrazu 3D pod różnym kątem. Platforma ta pozwala na wyświetlenie 9 widoków pojedynczej stereoskopowej klatki, co umożliwia uzyskanie odpowiedniej głębi i oglądanie obrazu 3D przez kilka osób jednocześnie bez specjalnych okularów. Cały proces wspomaga dodatkowa funkcja śledzenia ruchu twarzy. Dzięki niej wykrywane jest położenie widza i dokonywana jest optymalizacja parametrów wyświetlania obrazu 3D. Aby ją aktywować, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie.

Model 55ZL2 jest pierwszym na świecie telewizorem do użytku domowego wyposażonym w matrycę Quad Full HD o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Oprócz komfortowego wyświetlania obrazu 3D pozwala to, dzięki systemowi 3D Resolution+, na przekształcenie sygnału SD i HD pochodzącego np. ze standardowej telewizji, płyt DVD czy Blu-Ray do rozdzielczości czterokrotnie wyższej, a zdjęcia o rozdzielczości 8 Mpx mogą być wyświetlane bez utraty jakości.

55ZL2 to wiele przydatnych i poprawiających komfort użytkowania, innowacyjnych funkcji. Personal-TV umożliwia przechowywanie ustawień obrazu, dźwięku, listy kanałów oraz osobistych nagrań wideo aż czterem użytkownikom, a funkcja Smart-TV pozwala na dostęp do Toshiba Places, platformy umożliwiającej strumieniowe przesyłanie obrazu, a także kupno i współdzielenie internetowych treści multimedialnych. Dzięki obsłudze standardu HbbTV możliwe jest nagrywanie na dysk twardy podłączony do telewizora audycji nadawanych w standardzie DVB-T. Zalety modelu 55 ZL2 dostrzegą także użytkownicy telefonów iPhone, którzy dzięki Toshiba Apps Connect będą mogli przekształcić swoje smartfony w piloty zdalnego sterowania. To jeszcze nie wszystkie możliwości, jakie oferuje nam to techniczne cacko. Do dyspozycji użytkownika oddano również funkcję autokalibracji, wykorzystującą wspomnianą platformę Cevo-Engine. Pozwala ona na uzyskanie obrazu o studyjnej jakości, zgodnej z oczekiwaniami reżysera.

Telewizory 55ZL2 pojawią się na rynku niemieckim w grudniu 2011 r. Daty premier w innych krajach będą systematycznie ogłaszane.

Kategoria Telewizory

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *