Oras – bateria, która mówi. Ekonomicznie!

Oras – bateria, która mówi. Ekonomicznie!

Każdemu zdarzyło się nalać do wanny za gorącej wody, puścić jej zbyt ciepły strumień pod prysznicem lub po prostu pomylić się, oceniając temperaturę. Od pewnego czasu przychodzą nam z pomocą baterie z termostatem, ale dotychczas żadna z nich nie umiała się z nami komunikować. Funkcję tę ma bateria Oras Eterna, w której zastosowano przycisk EcoLed. To właśnie on jest naszym informatorem, a kiedy trzeba – pogrozi palcem!

Kąpiel na zielono i czerwono

Dobra zdrowa kąpiel powinna się odbywać w wodzie niezbyt gorącej i nie trwać zbyt długo. Oczywiście te ogólnikowe sformułowania każdy interpretuje tak, jak jest mu wygodniej. O rzetelną, dbającą o nasze samopoczucie oraz kieszeń, analizę zużycia wody i jakość kąpieli zadba bateria Oras Eterna. Uruchamiamy ją naciskając przycisk EcoLed i bateria miga do nas zielonym światłem. Po dwóch minutach zamiga ponownie, to znak, że prysznic trwa tyle, ile trzeba i jesteśmy ekologiczni. Jeśli nadal bierzemy prysznic, bateria zacznie migać czerwonym światłem,  zwiększając częstotliwość. Po 4 minutach kończy się jej cierpliwość i automatycznie odcina dopływ wody. Oczywiście mechanizm eco można w dowolnym momencie wyłączyć, ale czy odważymy się na to, wiedząc, że dostaliśmy czerwoną kartkę?

 

Dla zabieganych

Poza blokadą temperatury na poziomie 38°C,  funkcją kontroli ekologicznego zużycia wody bateria Oras Eterna ma jeszcze jedną funkcję. Będzie wybawieniem dla zapominalskich i rodziców małych dzieci. Funkcja ta to automatyczne napełnianie wanny. Dzięki temu mamy pewność, że woda się nie przeleje, a my, wchodząc do wanny, nie poparzymy się.  Baterię  Oras Eterna można też potraktować jako pomoc edukacyjną  i uczyć dzieci nie tylko oszczędzania wody, ale także samodzielności podczas kąpieli i przygotowania do niej.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *