Pieczenie pod kontrolą

Pieczenie pod kontrolą

Gotowanie wykwintnych dań wymaga nie lada precyzji i koncentracji. Odpowiedni dobór temperatury i czasu pieczenia jest jednym z kluczy do sukcesu w przygotowaniu smacznych potraw. Dużo zależy nie tylko od gotującego, ale także od urządzeń, z których korzysta.

Dlatego tak ważne jest, aby piekarnik był funkcjonalny i wyposażony w kilka przydatnych rozwiązań, które ułatwią zmagania z kulinarnymi przepisami. W piekarnikach liczy się nie tylko pojemność, ale i zainstalowane programy oraz rodzaj sterowania. Łatwa obsługa urządzenia to mniej stresu i więcej wolnego czasu. O to, aby pieczenie było przyjemnością zadbała firma, która stworzyła linię piekarników HomeChef, wyposażonych w unikatowe sterowanie dotykowe, wykorzystujące interaktywny wyświetlacz TFT. TFT to rozwiązanie, opierające się na mikrosterowniku działającym jak niezależny komputer. Niemożliwe? A jednak! Zaawansowany system sterowania zapewnia użytkownikowi łatwą i szybką obsługę urządzenia – wystarczy przesunąć palcem po ekranie, żeby wybrać odpowiedni program. Menu główne dostępne w 30 wersjach językowych prowadzi do menu, które zawiera cztery podstawowe sposoby wyboru właściwego programu przygotowywania potraw.

Piekarniki HomeChef to nie tylko innowacyjny i nowoczesny system sterowania. To także oryginalny system programowego pieczenia metodą krok po kroku. Funkcja PRObake daje pełną swobodę tworzenia kulinarnych kreacji i pozwala wykorzystać doświadczenie gotującego. To właśnie użytkownik wie w jakiej temperaturze i jak długo trzeba piec wybraną potrawę, jaki dobór grzałek jest najodpowiedniejszy oraz jakie dodatkowe ustawienia są najpotrzebniejsze. Dla tego też inżynierowie firmy Gorenje stworzyli PRObake – funkcję, która pozwala piec ściśle według wyborów użytkownika. Kolejną innowacją jest STEPbake, rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest pieczenie krok po kroku. Program ten umożliwia zaprogramowanie trzech kolejnych zmian temperatury i kombinacji grzałek w poszczególnych przedziałach czasowych. To nie wszystko. Niektóre przepisy wymagają zmiany w trakcie pieczenia – w takim przypadku gotujący może jeszcze przed rozpoczęcie pieczenia zaprogramować niezbędne ustawienia.

Na tym nie koniec. Ciekawym rozwiązaniem jest też system AUTObake, który oferuje 65 zaprogramowanych przepisów w formie fotografii, wśród nich również te ustawione automatycznie na tryb pieczenia „krok po kroku”. a SIMPLEbake pozwala na szybkie przygotowanie jednej z dziewięciu najczęściej wybieranych potraw. Piekarnik automatycznie dostosowuje rodzaj grzałek, poziom, na którym należy umieścić brytfannę, oraz pozostały czas pieczenia, do danych dotyczących masy produktu, stopnia zapieczenia i czasu potrzebnego do przygotowania potrawy. Dużym ułatwieniem jest także MYbake – opcja, która umożliwia przygotowanie własnej książki kucharskiej złożonej ze 150 różnych przepisów tworzonych w oparciu nie tylko o zaprogramowane receptury (AUTObake), ale i wprowadzane do pamięci urządzenia ustawienia samego gotującego.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *