Smart TV w Samsungu

Smart TV w Samsungu

Usługi Smart TV stanowiące przyszłość rozwoju telewizorów znacząco zwiększają ich funkcjonalność i atrakcyjność. Koreański gigant przedstawił dalsze plany rozwoju swoich „inteligentnych” wyświetlaczy.

Od kwietniowej premiery swoich telewizorów Smart TV Samsung już może pochwalić się imponującymi wynikami. Liczba oferowanych aplikacji w sklepie Samsung Apps Store wzrosła do ponad 900, co oznacza ponad 500-procentowy wzrost. Liczba ta będzie dalej rosnąć, ponieważ od sierpnia producent wprowadza na całym świecie po 10 nowych aplikacji dziennie w regionach, w których sprzedawane są odbiorniki Smart TV. Zaprezentowano również kolejne aplikacje przeznaczone dla europejskich konsumentów takie jak: CNBC, Muzu.TV, HealthClubTV i BodyinBalance. Aplikacje te będą dostępne w wielu językach i uzupełnią katalog już istniejących aplikacji dla telewizorów Smart TV, takich jak BBC iPlayer, LOVEFiLM, maxdom, TF1 czy vod.tvp.pl.

Tak bogata oferta różnych programów ma również swoje odzwierciedlenie w popularności. Liczba pobranych na całym świecie aplikacji zbliża się do 10 milionów, podwajając się co trzy miesiące.

Samsung nie zapomniał także o bogatej ofercie treści 3D, do których dostęp daje aplikacja Explore 3D. Pięć miesięcy po jej debiucie odnotowano 2 miliony wyświetleń darmowych materiałów na całym świecie, z czego ponad milion w 30 europejskich krajach. Firma ma zamiar udostępnić jeszcze więcej materiałów, w tym filmy dokumentalne, teledyski i materiały demonstracyjne takie jak: teledysk „We Are the World 25 for Haiti” oraz zapis koncertu zespołu Black Eyed Peas, a także zapowiedzi filmowe.

Wśród najpopularniejszych aplikacji dominują serwisy wideo na żądanie takie jak Netflix, YouTube i Vimeo oraz informacyjne, Google Maps i AccuWeather.com. Samsung zapowiedział też zacieśnienie współpracy z serwisem YouTube – najpopularniejszą na świecie platformą wideo. Celem tego jest wprowadzenie do swojej oferty filmów 3D.

Kategoria Telewizory

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *