Tablica sterująca systemu KNX od JUNG

Tablica sterująca systemu KNX od JUNG

Alternatywa dla ekranu dotykowego. Może nie tak efektowna jak panel reagujący na dotyk ale stanowi dobre uzupełnienie dla planujących sterowanie domem inteligentnym. Tablica w standardzie KNX pełni taką samą rolę jak bardziej zaawansowany system dotykowy. Jest to jednostka centralna, która umożliwia komfortowe załączanie i ściemnianie obwodów oświetleniowych, sterowanie żaluzjami a także wywoływanie scen świetlnych.

Obsługa odbywa się za pośrednictwem 24 niezależnych przycisków do których przypisane są łatwo modyfikowane, duże i wyraźne pola opisowe. Pola opisowe to nic innego jak paski które można we własnym zakresie projektować i drukować. Odpowiednie narzędzie do projektowania dostępne jest na stronie internetowej producenta.

Gdzie można zastosować tablicę? Producent rekomenduje instalację szczególnie do supermarketów, magazynów, biur i innych budynków o dużej powierzchni. Proste naciśnięcie odpowiedniego przycisku wystarcza do wywołania pożądanej przez użytkownika i przyporządkowanej temu przyciskowi funkcji.

Dodatkowo różnokolorowe diody LED dostarczają informacji zwrotnej o stanie poszczególnych obwodów KNX.

Tablicę zaprojektowano tak by starczyła na bardzo długie użytkowanie i współpracę z wieloma użytkownikami.Obudowę wykonano z aluminium. Zastosowano szklany front, który może również pełnić rolę elementu dekoracyjnego w miejscu instalacji.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *