Ultranowoczesne Loewe

Ultranowoczesne Loewe

Współczesne wnętrza wymagają atrakcyjnego wkomponowania w nie nowoczesnego sprzętu audio-wideo. Wśród producentów telewizorów potrafią to tylko nieliczni i ewidentnie najlepsi. 

Szczególnie duże osiągnięcia w tej dziedzinie ma niemiecka marka Loewe. Projektanci tej firmy wychodzą z założenia, że wszystkie elementy zestawu audio-wideo powinny tworzyć wzorniczą całość, aby były estetyczne i funkcjonalne. I słusznie.

Materiały bez kompromisu

Wrażenie estetyki, elegancji oprócz samego wzornictwa i bryły przestrzennej daje też jakość. Loewe stosuje najwyższej klasy komponenty i naturalne materiały, takie jak szkło, drewno, aluminium. Nie ma tu miejsca na imitacje czy jakikolwiek, najmniejszy nawet kompromis. Obudowy telewizorów i głośników są produkowane w kilku wersjach kolorystycznych, np. High Gloss White, Alu Silver, Chrome Silver. Indywidualny charakter można im nadać przez dodanie listew ozdobnych Metallised Chrome, Chrome Ribbed, Light Oak, Ebony oraz całej gamy jednobarwnych wykończeń od czerwieni do fioletu.

Funkcjonalność i estetyka

Duże możliwości aranżacyjne wnętrz płaskie telewizory stwarzają same w sobie. Tym niemniej żadna inna firma produkująca telewizory nie posiada tak wielu opcjonalnych urządzeń czy elementów stylistycznych. Jednocześnie niemieccy inżynierowie z powodzeniem wdrażają w życie koncepcję, która mówi, iż im mniej urządzeń zewnętrznych współpracujących z telewizorem, tym efekt wizualny jest lepszy. Po prostu mniej jest kabli połączeniowych, niepotrzebnych zakamarków i tzw. złych cieni.

Bogate wyposażenie

Zdecydowana większość modeli Loewe odbiera nie tylko telewizję naziemną, ale i satelitarną. Firma stosuje także twarde dyski (zastępują one tradycyjną nagrywarkę DVD) i co ważne można, zapisywać na nich jeden program, a drugi oglądać niezależnie. Urządzenia Loewe są przy tym nie tylko bogato wyposażone, ale i niezwykle funkcjonalne. Współpracują z domową siecią połączeń sprzętu RTV, Internetem i zapewniają nie tylko pełny dostęp do ich zasobów (rzadkość na rynku TV), ale i najnowszej generacji system 3D, umożliwiający oglądanie materiałów trójwymiarowych.

Słabą stroną płaskich telewizorów jest dźwięk z małych, płaskich głośników. Firma Loewe nie stosuje takich rozwiązań. Oferuje całą gamę głośników zewnętrznych, których dźwięk jest absolutnie najwyższej klasy (wirtualna scena dźwiękowa 7.1 surround!), a obudowy są dopasowane wzorniczo do telewizora. Osobom, które nie chcą głośników zewnętrznych, Loewe poleca projektor dźwiękowy mocowany pod telewizorem albo chowany w specjalnej szafce.

TV dobrze zaprojektowany i… zainstalowany

Popularne wieszanie telewizora na ścianie wymaga wiercenia i kłopotliwego montażu. Innym rozwiązaniem, mniej inwazyjnym, a jakże efektownym, jest skorzystanie ze stojaka. Firma posiada ich całą gamę, a wśród niewątpliwych zalet warto wymienić choćby możliwość ich obracania o określony kąt. Kiedy jesteśmy w kuchni, przestawiamy ekran w nasza stronę. Gdy idziemy do pokoju na kanapę – ekran „podąża” za nami.

Loewe w sieci

Będąc przy ekskluzywnych modelach TV Loewe, warto pamiętać o szczególnie istotnej fazie projektowania – zwłaszcza jeśli urządzenia mają pracować w sieci. Mimo że są możliwe połączenia bezprzewodowe, firma Loewe zaleca połączenia kablowe. Są one po prostu mniej wrażliwe na zakłócenia i mają przepustowość min. 5 Mbit/s). W praktyce do telewizora trzeba doprowadzić minimum dwa przewody z anteny satelitarnej, jeden z naziemnej oraz przewody od routera doprowadzającego sygnał z domowej sieci. I o tym, projektując wnętrze dla tak funkcjonalnych i pięknych zarazem telewizorów, trzeba pamiętać.

 

Tags loewe, telewizor, tv
Kategoria Telewizory

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *