Vivitek D963HD: do tańca i do….

Vivitek D963HD: do tańca i do….

Nowy projektor Vivitek D963HD wykorzystuje technologię DLP i ma podstawową rozdzielczość 1.920 x 1.080 pikseli – pełny standard Full HD 1080p. Projektor charakteryzuje się wysokimi parametrami obrazu – kontrastem 3.000:1, technologią BrilliantColor™ oraz wydłużonym czasem pracy lampy. Vivitek D963HD ma dwa porty HDMI pozwalające na łączenie z szeroką gamą urządzeń: od tradycyjnych magnetowidów VCR, po najnowsze konsole do gier, odtwarzacze HD DVD oraz Blu-ray. Gniazdo sieciowe RJ-45 umożliwia monitoring i sterowanie pracą projektora za pośrednictwem sieci LAN.

Optymalne parametry

Vivitek D963HD wyświetla obraz obiektywem o zmiennej ogniskowej: f=23.5-28.2mm. Projektor może współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w rozdzielczościach od VGA (640 x 480) do WUXGA (1.920 x 1.200). Jest w pełni zgodny ze standardem HDTV do 1080p oraz systemami TV – NTSC, PAL oraz SECAM. Dodatkowo model ten posiada wbudowane dwa porty HDMI v1.3. Obraz wyświetlany jest na ekranie o przekątnej od 60 cm do 720 cm w palecie 16,7 miliona kolorów. Lampa o mocy 300W zapewnia mu pracę co najmniej 2.000/2.500 godzin (tryb pełnej wydajności/tryb normalny). System ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia dzięki precyzyjnemu zarządzaniu pracą żarówki. Vivitek D963HD charakteryzuje się cichą pracą – jest to ważne szczególnie w przypadku zastosowań edukacyjnych – szumy wentylatora są na poziomie: 30dB (tryb normalny) i 35dB (tryb pełnej wydajności). Szereg portów wejściowych pozwala na podłączenie każdego typu urządzenia zewnętrznego: D-Sub 15 (wejście oraz wyjście VGA), HDMI v1.3 x 2, Component, S-Video, Composite, Mini Jack (wejście i wyjście audio). Urządzenie posiada ponadto wbudowany głośnik o mocy 5W.

Technologie zastosowane w projektorze Vivitek D963HD

Projektor wyposażony jest w unikalną na rynku technologię BrilliantColor™. Daje ona o 50% jaśniejszy obraz w zakresie średnich tonów kolorów, w rezultacie dając wysoką ostrość obrazu z naturalnym odwzorowaniem barw. Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu oraz wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

Wszystkie projektory Vivitek zaprojektowano ze szczególną dbałością o środowisko. Przejawia się to m.in. w następujących rozwiązaniach:

– Do montażu wszystkich podzespołów używane jest spoiwo bezołowiowe

– Elementy optyczne wykonane są z najwyższej jakości szkła bezołowiowego (LFG)

– Opakowania kartonowe i instrukcje obsługi powstają wyłącznie z papieru pochodzącego z recyklingu

– Projektory Vivitek w trybie czuwania (Stand-by) pobierają poniżej 1W

– Zastosowanie zasilaczy o wysokiej sprawności pozwoliło dodatkowo ograniczyć pobór energii elektrycznej podczas pracy

Cena, gwarancja

Sugerowana cena detaliczne (z VAT): 8.399 zł. Gwarancja: 3 lata na projektor, 1 rok/1.000h na lampę. W przypadku zakupu przez jednostki edukacyjne gwarancja wynosi 3 lata na projektor, 3 lata/2.000h na lampę (wymaga bezpłatnej rejestracji na stronie www.vivitek.pl).

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *