Yamaha MusicPlay: Android, iOS

Yamaha MusicPlay: Android, iOS

Masz telefon z systemem Android lub iOS? Alternatywnie tablet lub iPod’a? To teraz za ich pośrednictwem masz władzę nad swoim kinem domowym Yamaha. Wprawdzie nie nad całym kinem, ale jeśli jesteś szczęśliwym użytkownikiem jednego z wybranych modeli amplitunerów i odtwarzaczy Blu-ray to wówczas masz władzę w ręku. Dosłownie.

Od kilku dni jest bowiem dostępna aktualizacja udanej aplikacji AV Controller. Wraz z nią w ręce użytkowników oddana została rewolucyjna funkcja Yamaha MusicPlay. Pozwala ona na bezprzewodowe streamowanie muzyki w czasie rzeczywistym i jednoczesną kontrolę nad innymi funkcjami wybranych modeli amplitunerów AV i odtwarzaczy Blu-ray, poprzez telefony i tablety z Androidem, iPhona, iPoda Touch lub iPada/iPada 2. Bardzo istotne jest, że aplikacja ta nie wymaga aktualizacji oprogramowania amplitunera i odtwarzacza Blu-ray.

AV Controller to aplikacja, dzięki której Twój telefon z Androidem lub iPhone zamieni się w pilota zdalnego sterowania dla urządzeń Yamahy wspierających funkcje sieciowe. Jednak nowa wersja aplikacji to przede wszystkim zupełnie nowa funkcja Yamaha MusicPlay. Za jej pomocą możesz w łatwy i szybki sposób w czasie rzeczywistym przesyłać muzykę wprost do amplitunera AV i tym sposobem odtwarzać ją korzystając ze swojego kina domowego.

Obsługa jest genialnie prosta. Wystarczy jedno muśnięcie palcem ekranu w miejscu wyświetlania się ikonki NOW PLAYING aby zacząć streamować muzykę do amplitunera. Funkcja ta daje pełną kontrolę nad odtwarzaną muzyką. Możesz wybrać poszczególne piosenki, stworzyć zupełnie nowe listy odtwarzania, wybrać konkretne albumy albo sortować muzykę po gatunku. Informacja o odtwarzanym utworze wraz z okładką albumu zostanie wyświetlona na ekranie telefonu i przesłana do amplitunera. AV Controller zapewni też sprawną kontrolę szeregu funkcji takich jak wybór wejścia, głośność, wyciszenie oraz włączenie / wyłączenie zasilania.

Z pozostałych bardzo ciekawych funkcji należy nadmienić, że możliwe jest też przeglądanie wielu różnych źródeł dźwięku, wliczając w to USB, tuner FM / AM i radio internetowe. Aplikacja ta to także kontrola wielu stref dźwiękowych, pozwalająca na włączanie oraz zmianę wejścia dla każdej z nich. Aplikacja AV Controller jest łatwa w użyciu i oferuje wszechstronne możliwość sterowania podstawowymi funkcjami urządzeń. Kompozycja menu jest miła dla oka i przyjazna użytkownikowi.

Funkcja YAMAHA MusicPlay jest wspierana przez następujące urządzenia:

RX -V1067/2067/3067  RX-V671/771/1071  RX-A810/1010/2010/3010

Do działania wymaga systemu Android 2.1 i wyżej, a w przypadku urządzeń Apple – iOS 4.2 i wyżej.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *