80-calowy dotykowy monitor LCD Sharp PN-L802B

80-calowy dotykowy monitor LCD Sharp PN-L802B

Przewaga monitora nad projektorami to niższe koszty eksploatacji oraz jakość wyświetlanego obrazu i możliwość używania tam, gdzie dla projektorów jest za jasno. Dodatkowo dzięki dotykowemu ekranowi podczas prezentacji można po nim pisać palcem lub specjalnym pisakiem. Ekran o ponad dwumetrowej przekątnej ma rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Matryca jest w pełni podświetlana diodami LED, co gwarantuje nie tylko znakomitą jakość obrazu, ale i znacznie redukuje pobór mocy, który wynosi jedynie 260 W. Współczynnik kontrastu to 3000:1, a ekran może maksymalnie wyświetlić paletę barw składająca się na 1,064 mld kolorów. Jeśli 80 cali nie okaże się wystarczające dla wyświetlanego obrazu, monitor PN-L802B można łatwo połączyć ze ścianą wideo złożoną z monitorów Sharp PN-V602, PN-V601 lub PN-V600.

Urządzenie znakomicie nadaje się do celów biznesowych i edukacyjnych, znacząco ułatwia prowadzenie rozmów wideo, prezentacji czy wykładów. Dzięki ogromnym możliwościom multimedialnym i oprogramowaniu Sharp Pen Software na każdym wyświetlonym na ekranie dokumencie można robić odręczne notatki za pomocą własnego palca lub specjalnego pisaka (dla większej wygody urządzenie wyposażono w dwa przyciski, których można używać m.in. jak w myszce komputerowej). Naniesione na dokumencie notatki można zapisać w pamięci komputera PC w kilku formatach (SWS, PDF, BMP, JPEG, PNG) lub wysłać do urządzenia wielofunkcyjnego marki Sharp i od razu wydrukować. Łączność ta działa również w drugą stronę – zeskanowane w urządzeniu wielofunkcyjnym dokumenty można od razu wyświetlić na ekranie monitora. Dodatkowo funkcja Microsoft Office Ink Tools w Windows 7 pozwala zapisywać odręczne notatki w dokumentach programów Word, Excel czy Power Point. Sterując gestami, obraz można powiększać lub zmniejszać, co jest przydatne przy bardziej szczegółowych prezentacjach, np. projektów. Urządzenie może być również wykorzystane jako szkolna tablica (jedno z siedmiu predefiniowanych teł ekranu), a w przerwie od zastosowań biznesowych lub edukacyjnych może również służyć celom rozrywkowym.

Specjalna podstawka wzbogaca monitor o 2 porty USB i pozwala w łatwy sposób podłączyć klawiaturę lub mysz. Ponadto zawiera ona 10 najczęściej używanych przycisków ekranowych Sharp Pen Software. Model PN-L802B dostarczony jest również z piórem dotykowym wyposażonym w dwa przyciski, symulujące m.in. działanie prawego przycisku myszy, oraz specjalnym ścierakiem do ekranu. Urządzenie można łatwo podłączyć do komputera przez port RGB lub gniazdo HDMI. PN-L802B ma wbudowane głośniki stereo o mocy 7 W, ale można do niego również podłączyć zewnętrzne nagłośnienie. Sugerowana cena netto to 87 818 zł.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *