84 cale za 80 000 złotych. LG 84LM960V

84 cale za 80 000 złotych. LG 84LM960V

84 calowy LG 84LM960V to alternatywa dla kina domowego z projektorem? To zbyt banalne. Lepiej przemawia do wyobraźni ciekawe porównanie: 84 calowy telewizor to odpowiednik czterech modeli 42 calowych. Ułożone w dwóch rzędach spróbujcie zmieścić w swoim domu. Macie tyle miejsca? To czas na przygodę z 84 calowym monstrum. LG właśnie przygotowuje pierwsze dostawy do sklepów.

Kluczowa w tak wielkiej tafli ekranu jest rozdzielczość. 84 calowe LG to model 4K. Kto jeszcze nie zakodował nowego oznaczenia niech zerknie na liczby: 3840×2160. Innymi słowy: to cztery razy więcej w porównaniu z obecnie używanymi panelami telewizyjnymi Full HD. Zanim jednak wpadniecie w zachwyt warto pomyśleć o źródle obrazu: póki co na materiał 4K i odtwarzacze 4 K trudno liczyć.

Skoro to LG to nie powinna dziwić technologia 3D w wersji pasywnej. Oczywiście w komplecie będzie spory zestaw okularów, więc na seans kinowy można od razu zaprosić więcej osób. A więcej szczegółów? Poniżej treść oficjalnej informacji prasowej.

Informacja prasowa LG

LG Electronics wprowadza na polski rynek pierwszy na świecie 84-calowy telewizor Ultra Definition (UD) z technologią 3D.

Telewizor LG UD 3D to odpowiedź firmy na rosnące zapotrzebowanie klientów na duże ekrany 3D o znakomitej jakości obrazu, stwarzające wrażenie uczestnictwa w akcji. LG Electronics stara się spełnić oczekiwania użytkowników wprowadzając stale nowe, inteligentne funkcje, które zwiększają wygodę i upraszczają obsługę.

W rezultacie powstał wyjątkowy telewizor z ogromnym, 84-calowym ekranem i nowatorską technologią wyświetlania, który wyznacza nowy standard w rozrywce domowej.

Telewizor LG UD 3D zapewnia znakomitą jakość obrazu o rozdzielczości 8 mln pikseli (3840×2160) – cztery razy większej w porównaniu z obecnie używanymi panelami telewizyjnymi Full HD. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki zaawansowanej technologii LG Triple XD Engine. To wszystko sprawia, że na najnowszym telewizorze LG można podziwiać np. dzieła wielkich malarzy, które odwzorowane są z najdrobniejszymi szczegółami.

Dodatkowa funkcja Resolution Upscaler Plus umożliwia wierne odtwarzanie obrazów ze źródeł zewnętrznych, takich jak dyski twarde i urządzenia mobilne, bez ryzyka pogorszenia jakości obrazu przy oglądaniu plików na tak dużym ekranie. Pomimo wielkości ekranu, równoważnej czterem telewizorom 42-calowym, obraz jest wyświetlany z najdrobniejszymi szczegółami.

Aby zapewnić użytkownikom olbrzymiego ekranu wrażenie uczestniczenia w akcji, firma LG Electronics wyposażyła telewizor UD 3D w udoskonaloną technologię CINEMA 3D. Użytkownicy mając do dyspozycji funkcję 3D Depth Control, mogą regulować wirtualną odległość między obiektami na ekranie, dzięki czemu obraz 3D może być jeszcze bardziej wciągający. Funkcja 3D Sound Zooming analizuje tę odległość i dostosowuje dźwięk do położenia i poruszania się postaci i obiektów.

LG Smart TV, która oferuje około 1400 aplikacji, oraz do rosnącej liczby usług udostępniających treści premium, w tym do usługi 3D World. Usługa LG 3D World oferuje bogaty wybór treści, w tym wiele doskonałych filmów i gier w trójwymiarze. Zasoby te można jeszcze bardziej rozszerzyć za pomocą funkcji Smart Share Plus, która pozwala korzystać z treści zapisanych na urządzeniach zewnętrznych, takich jak laptopy, telefony komórkowe, tablety i pamięci flash. Wbudowany moduł konwersji materiałów 2D na 3D umożliwia praktycznie nieograniczone poszerzanie dostępnego zbioru materiałów 3D. I wreszcie funkcja Dual Play, która wprowadza wspólną rozrywkę przy trójwymiarowych grach na zupełnie nowy poziom – dzięki specjalnym okularom umożliwia ona dwóm graczom siedzącym obok siebie widzenie zupełnie różnych obrazów. Ekran nie jest dzielony pionowo lub poziomo na pół, lecz każdy z graczy ma do dyspozycji pełne 84 cale.

Telewizor LG UD 3D jest wyposażony w system dźwiękowy 2.2 (składający się z dwóch głośników 10W i dwóch wooferów 15W), który wprowadza do pokoju prawdziwy nastrój panujący na ekranie. Woofery wzmacniają system dźwiękowy, który zapewnia bogate wrażenia idealnie dopełniające wspaniały obraz na wielkim ekranie.

84-calowy telewizor LG UD 3D będzie dostępny w listopadzie 2012 r. w sugerowanej cenie 80 000 PLN. Jako pierwsi będą do niego mieli dostęp klienci sieci Saturn i Media Markt.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *