Automatyczne nawadnianie ogrodu w okresie letnim

Automatyczne nawadnianie ogrodu w okresie letnim

Nowy automatyczny dzielnik wody GARDENA rozwiązuje kłopoty związane z pamiętaniem  o regularnym podlewaniu ogrodu. Można go zastosować do różnych typów ogrodów, z różnorodną roślinnością. Dzielnik wraz ze sterownikiem nawadniania pozwala na polewanie kolejnych części ogrodu zgodnie z wymaganiami roślin i ustalonym programem.

Steruj nawadnianiem

Dzielnik wody jest wspomagany sterownikiem nawadniania, który reguluje każdy cykl podlewania roślin w różnych sekcjach ogrodu. Sterownik jest łatwy do zaprogramowania i został wyposażony w wydajne ogniwa słoneczne, które ładują akumulator także podczas zachmurzenia. Panel sterujący można zdjąć z urządzenia, co ułatwia programowanie sterownika. Urządzenie można zaprogramować do 6 nawodnień dziennie,   w dowolne dni tygodnia, a czas pojedynczego nawodnienia może trwać od 1 min do 9 godz.                i 59 min. Dodatkowo dzięki czujnikowi deszczu i wilgotności gleby może wstrzymać lub przerwać automatyczne nawadnianie ogrodu.

Nawadniaj do 6 sekcji jednocześnie

Do dzielnika możemy podłączyć zraszacze mobilne, zraszacze wynurzane oraz system nawadniania kropelkowego. Rośliny mają różne zapotrzebowanie na wodę, dlatego czas nawadniania może być indywidualnie dopasowany do każdej  z linii. Przykładowo część kwiatowa może być nawadniana dzięki GARDENA Micro-Drip-System, kiedy w tym samym czasie o nasz trawnik zadba system zraszający. Do jednego urządzenia można podłączyć od 2 do 6 linii nawadniania, przy zachowaniu wysokiego poziomu ciśnienia wody. Nie ma znaczenia w jakiej pozycji zamontujemy dzielnik. Zarówno w pozycji pionowej na ścianie, czy poziomej na ziemi, precyzyjnie dostarczy on wodę zgodnie z zaprogramowanymi preferencjami.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *