Automatyka domowa dla zmysłów: pokazowe mieszkanie

Automatyka domowa dla zmysłów: pokazowe mieszkanie

Już sam tytuł nowego projektu jest dość wymowny: Komfortowe połączenie – automatyka domowa dla zmysłów”. Daje do myślenia? By zaostrzyć apetyt dodam jeszcze jedno: twórców projektu. To trzy renomowane firmy: Dornbracht, Gira i Revox. Ich dzieło po raz pierwszy zaprezentowano na tegorocznej edycji wystawy IMM w Kolonii. Już żałuję, że tam nie byłem.

Dornbracht zapewnił to co na czym zna się najlepiej: rozwiązania w których kluczowa jest woda, czyli małe studio welness w domu. Gira zadbała o integrację w ramach systemu KNX a Revox dołożył swoją specjalizację: strefę audio video. Efekt? Pokazowe mieszkanie.

Pokazowe mieszkanie wyposażono w najnowsze urządzenia twórców projektu. Revox dostarczył system multiroom. Jego sercem jest niezwykle pomysłowy zestaw audio Re:system M100. To modułowy zestaw, który można łatwo rozbudowywać o kolejne produkty, wraz z rosnącymi wymaganiami użytkownika. Można dokładać radio internetowe, podłączenie do iPoda, USB a także dostęp do dysków sieciowych czy zarządzanie multiroom. Poszczególne moduły podłącza się za pośrednictwem szyny BUS na zasadzie plug&play: podłączasz i grasz, gdyż sprzęt automatycznie rozpoznaje podłączenie. Moduł multiroom umożliwia kontrolę i zarządzanie strefami audio aż w 32 pokojach! Kto ma wielką rezydencję ma zatem ciekawy produkt do rozważenia.

System multiroom Revoxa jest dostosowany do sterowania za pośrednictwem sieci LAN, WLAN a także telefony z Windows czy iOS. Sprzęt dostosowano do współpracy i sterowania w ramach instalacji KNX. Stąd w pokazowym mieszkaniu został podłączony do instalacji przygotowanej przez Gira.

Instalatorzy Gira wykorzystali sporo produktów z firmowego katalogu: m.in. sensory dotykowe, domofony, panele sterowania Control 19 i Control 9, serwer HomeServer 3 oraz łączniki z kolekcji E22. Wszystko po to by kreować sceny świetlne dla różnych sytuacji i nastrojów oraz sterować systemem multiroom. Największe pole do popisu mieli w łazience, gdzie zintegrowano system zaawansowanego prysznica Dornbracht z centrum sterowania całym domem. Każdy szczęśliwiec korzystający z łazienki ma do wyboru niezłe centrum relaksu: programy takie jak zraszacz deszczu JustRain, tropikalny RainShower czy wodospad Watersheet a także Waterbar, by uprzyjemnić mycie ciała. Zaprogramowano różne układy choreografii wody (!): intensywności, temperatury i cykli nawadniania razem z efektami świetlnymi i muzycznymi (głośniki ukryto za ścianą prysznica). Do wyboru są także różne programy takie jak stymulacja i relaks uzależnione od pory dnia i nastroju użytkownika z uwzględnieniem ilości kąpiących się osób.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *