BeoVision 12-65: super płaska 65 calowa plazma Bang & Olufsen

BeoVision 12-65: super płaska 65 calowa plazma Bang & Olufsen

Duńczycy nieskromne twierdzą, że wyznaczają nowe standardy kina domowego. Cóż, nie powinno to dziwić, bo podobne przechwałki słyszymy także od innych firm. Niemniej nowy TV zasługuje na zainteresowanie. Oto bowiem debiutuje ultra płaska plazma o przekątnej 65 cali z systemem dźwięku przestrzennego 7.1. Architekt będzie miał nowe zadanie: wkomponować we wnętrze więcej głośników niż w zwykłym 5.1. Mogą służyć jako fajna dekoracja, bo wykonano je z anodyzowanego aluminium.

Zacznijmy jednak od TV. Nowy model został zaprojektowany przez nadwornego designera: Davida Lewisa. Jak twierdzą specjaliści od marketingu: oto projekt, który docenimy za smukły i lekki wygląd, który jest prawdziwą innowacją w porównaniu z ciężkimi koncepcjami obserwowanymi do tej pory. Z pewnością może się podobać cieńsza ramka wokół matrycy, dwa aluminiowe profile (polerowane na wysoki połysk) i smukła warstwa szkła ochronnego. Fanów detali z pewnością zainteresuje jedno: kto jest producentem matrycy. Bang & Olufsen chwali się, że nowa matryca to cienki panel NeoPDP. A takie ma tylko jedna firma: Panasonic. Niewykluczone zatem, że te same matryce stosowane są w najnowszej serii telewizorów Panasonica: 50. Jest się czym chwalić, bo Panasonic od czasów, gdy Pioneer zrezygnował z TV jest liderem i pionierem technologii plazmowej. NeoPDP zawiera ulepszony luminofor, dzięki któremu udało się zwiększyć szybkość wygaszania komórek po wyświetlaniu obrazu. Dla użytkownika objawi się to bardziej płynnym ruchem i lepszymi wrażeniami w trakcie oglądania szybkich scen(np. imprez sportowych). Ponadto można także liczyć na lepsze wrażenia w trakcie gier z podłączonej konsoli.

Nowy telewizor to wersja dostosowana do wyświetlania obrazu 3D. By cieszyć się trójwymiarowym obrazem konieczne są okulary. W przypadku BeoVision 12 podobnie jak u Panasonica stosowane są okulary aktywne. By poprawić komfort oglądania (w szczególności 3D) telewizor wyposażono w czujnik światła. Umieszczony w prawym dolnym rogu obudowy stale monitoruje ilość światła w pomieszczeniu i na tej podstawie dostosowuje poziom jasności matrycy. Ciekawostką jest system automatycznej kalibracji koloru: co 100 godzin pracy następuje korekcja lub odświeżenie ustawień.

Ciekawie rozwiązano system nagłośnienia. Głośnik centralny wbudowano bezpośrednio w telewizor i specjalnie dla niego zastosowano korekcję z cyfrowym procesorem dźwięku, dzięki której widz ma wrażenie, że głosy słyszymy w połowie wysokości ekranu a nie spod telewizora jak w przypadku tradycyjnych konstrukcji. Wszystkie głośniki zasilane są przez cyfrowe wzmacniacze ICE (własna konstrukcja B&O) o mocy 4 x 80 W (dla średniotonowych) i 1 x 40 W (dla wysokotonowych).

Producent zapowiada dostawy BeoVision 12 w marcu, jakkolwiek w polskich salonach można już zobaczyć sprzęt na żywo.

Dane techniczne

Rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli

3D aktywne okulary

Kontrast 5 000 000:1

Jasność 230 cd/m2

Głośniki zintegrowane stereo

HDMI 1 gniazdo

RS 232 1 port

Pobór mocy 290 W / standby 0.3 W

Wymiary 161 x 96,4 x 6,4 cm

Masa 60 kg

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *