Bezprzewodowa i uniwersalna ochrona

Bezprzewodowa i uniwersalna ochrona

Do tej pory chcąc przeciwdziałać wypadkom i awariom za pomocą bezprzewodowego systemu automatyki budynkowej musieliśmy kupować specjalne czujniki, często dużo droższe od tych tradycyjnych. Teraz wystarczy, że zaopatrzymy się w uniwersalny sensor Fibaro, który każdą zwykłą czujkę dymu, wilgoci, gazu czy ruchu zmieni w urządzenie funkcjonujące w standardzie Z-wave i współpracujące z naszym inteligentnym domem.

System Fibaro umożliwia nam oszczędności już na etapie instalacji inteligentnych rozwiązań – jest bezprzewodowy, więc nie wymaga położenia setek metrów kabli. Teraz jego producent wprowadza na rynek nowy uniwersalny sensor, dzięki któremu również zmniejszymy koszty przemiany domu w budynek „o podwyższonym IQ”.

Uniwersalny sensor Fibaro można podłączyć do dowolnego czujnika binarnego, zmieniając go w ten sposób w bezprzewodową czujkę komunikującą się w standardzie Z-wave. Ten produkt umożliwia zbieranie danych z dwóch dowolnych czujników binarnych i czterech czujników temperatury DS18B20, a następnie przekazywanie informacji bezprzewodowo do centrali systemu. – Zyskujemy pełną swobodę w wyborze czujników – możemy je dopasować do wystroju wnętrza i zasobności portfela. Nie musimy już martwić się o to, czy będą współpracować z systemem. O to zadba uniwersalny sensor Fibaro, który zintegruje zwykły czujnik z inteligentnym budynkiem – mówi Joanna Ossowska, Marketing Manager Fibar Group, producenta systemu Fibaro.

Sensor Fibaro można zamontować w różnych pomieszczeniach, bowiem na jego funkcjonowanie nie ma wpływu wilgotność powietrza ani wysoka temperatura. Został on zaprojektowany z myślą o integracji z dowolnym systemem alarmowym lub pomiarowym i jest całkowicie przezroczysty dla alarmowych linii parametrycznych.

Dzięki skoordynowaniu zamontowanych w domu czujników z uniwersalnym sensorem Fibaro zostajemy nie tylko poinformowani o niebezpieczeństwie. Na podstawie dostarczonych w ten sposób danych centrala wysyła bezprzewodowo informacje do połączonych z nią urządzeń. Na przykład gdy czujniki wykryją zbyt duże stężenie dymu, system włączy alarm pożarowy, otworzy rolety, okna i zamki w drzwiach, a także odetnie dopływ gazu i uruchomi system wentylacyjny. Specjalnie skonfigurowane oświetlenie wyznaczy także domownikom drogę do wyjścia.

 

        

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *