Bezprzewodowy regulator temperatury od Auraton

Bezprzewodowy regulator temperatury od Auraton

Od redakcji: materiał zaktualizowany.

Oto polski wkład do inteligentnego systemu regulacji temperatury w domu. Bezprzewodowy regulator Auraton 2025 RTH w zestawie z modułem wykonawczym tworzy ciekawy system umożliwiający bardziej efektywne zarządzanie ogrzewaniem mieszkania czy całego budynku. Bardziej efektywne oznacza w tym przypadku racjonalne wykorzystanie energii cieplnej.

 

Regulator może pracować z urządzeniem grzewczym w różnych konfiguracjach:

– kontrolowanie i ręczna nastawa temperatury w miejscu montażu urządzenia,

– kontrolowanie i ręczna nastawa temperatury w innym pomieszczeniu,

– możliwość współpracy z klamką okienną, podczas wentylacji pomieszczenia (2 warianty lokalizacji regulatora i miejsca regulacji temperatury)

 

Oprogramowanie umożliwia pracę z pamięcią cykli załączania i wyłączania. Cykl grzania z ostatnich 24 godzin jest przechowywany w pamięci co w przypadku problemów z komunikacją oznacza samoczynną pracę na podstawie dotychczasowego trybu. Ponadto zastosowano rozbudowany tryb urlopowy, który umożliwia konfigurację od 1 do 99 dni z niezależną temperaturą (np. niższa w ciągu dnia, wyższa w mroźne noce).

Sprzęt komunikuje się bezprzewodowo z odbiornikiem zainstalowanym przy urządzeniu grzewczym wykorzystując częstotliwość 868 MHz i szyfrowaną krótką transmisję. Odbiornik Auraton RTH jest podłączany do urządzenia grzewczego przez wyjścia NO i COM lub NC i COM (zależnie od tego czy jest zainstalowana zwora). Auraton rekomenduje przy tym instalację przez serwisanta sprzętu grzewczego. Synchronizacja pracy odbiornika i regulatora odbywa się za naciśnięciem jednego przycisku na każdym z elementów systemu i jest potwierdzana diodami LED.

Korzystając ze sterownika można kontrolować temperaturę w pomieszczeniu w którym jest zainstalowany. Możliwe jest jednak rozbudowanie funkcjonalności o nadzór nad innym pomieszczeniem. Wówczas potrzebny jest dodatkowy termometr T-2. Warto do niego dodać klamkę okienną H-1 (możliwość dodania do 25 klamek). Wyposażona w nadajnik i czujnik położenia przekazuje do systemu informację o tym, że okno zostało otwarte. Wówczas urządzenie grzewcze może zostać wyłączone lub nastąpi obniżenie temperatury o 3 C w przypadku uchylenia.

Regulator jest wyposażony w zasilanie bateryjne. W standardzie stosowane są 2 baterie AA. Jeśli wykorzystamy alkaliczne powinny wystarczyć na 5 lat ciągłej pracy. W przypadku wersji litowych czas pracy wydłuża się do 10 lat ciągłego działania. Urządzenie działa w obrębie przeciętnego budynku. Zasięg przy standardowej konstrukcji ścian wynosi ok. 30 m. W terenie otwartym do 300 m.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *