Busch-Jaeger: monitoring zużycia energii

Busch-Jaeger: monitoring zużycia energii

Pełna kontrola zużycia energii w domu? Busch-Jaeger może kontrolować do dziesięciu różnych obwodów elektrycznych. Z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury. W domu jednorodzinnym jak i wielorodzinnym. I także z samochodem elektrycznym w garażu.

 

Niemcy stawiają sprawę jasno. W najbliższej przyszłości monitoring zużycia energii będzie odgrywać coraz większą rolę. Tyle, że w innym miejscu niż do tej pory. Nie w domu. W garażu! W końcu gdzieś trzeba podładować swój elektryczny samochód.

Monitoring będzie się odbywał za pośrednictwem dwóch różnych systemów zasilania: eCharger-Secure i eCharger System. Oczywiście kontrola via system KNX-RF. A odczyt zużycia energii i kosztów jak w dystrybutorze paliw. Tyle, że poprzez panel Busch Energy Control. Równie dobrze wyniki mogą się wyświetlić na ekranie telefonu. Jak to możliwe? To już niemal banalne. System może być podłączony do domowej sieci LAN albo WLAN. A to już najkrótsza droga do tego by puścić odpowiedni pakiet danych.

 

W pakiecie danych może być wiele informacji. Nie tylko o poborze energii podczas ładowania samochodu elektrycznego. Także z innych odbiorników prądu. W sumie nadzór obejmuje aż 10 obwodów elektrycznych. Jest co kontrolować. I jest gdzie stosować. System nadaje się do różnych domów: jedno- i wielorodzinnych. Do tego może być łatwo przystosowany do istniejącego budynku. Choćby podczas modernizacji.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *