Chanterelle: jeszcze bardziej ekskluzywny TV Bang & Olufsen

Chanterelle: jeszcze bardziej ekskluzywny TV Bang & Olufsen

Dobrze znany telewizor BeoVision 10 przeszedł luksusową metamorfozę. Duńczycy przygotowali limitowaną edycję w brązowym kolorze (oczywiście dalej można kupić wersje w innych kolorach). Jest to 500 numerowanych sztuk (na tylnej ściance jest wygrawerowany numer egzemplarza). Dwa o szczęśliwych dla Azjatów numerach 8 i 88 zarezerwowano dla klientów z Chin.

Dlaczego brąz? Torsten Valeur ze studia projektowego David Lewis Design Studio twierdzi, że inspirowano się klimatem skandynawskich wnętrz, zdominowanych przez ciepłe kolory, materiały takie jak prawdziwe drewno a jednocześnie minimalizm w urządzaniu. Ponadto podglądano najnowsze rozwiązania w prototypach samochodów i przemyśle meblarskim. Brąz jest obecnie odzwierciedleniem najnowszych trendów.

BeoVision 10-46 to Telewizor Full HD z podświetleniem LED (kontrast 5000:1, jasność 450 cd/m2, czas reakcji 6 ms). Zastosowany panel LCD 200/240 Hz wzbogacono o zaawansowane technologie kompensacji ruchu.  Matryca pokryta jest warstwą szkła i osadzona w obudowie z podwójnego polerowanego aluminium. W standardzie 3 wejścia HDMI i cyfrowy tuner MPEG2/ MPEG4.

W standardzie również zintegrowane głośniki stereo umieszczone pod ekranem. Zastosowano modele średniotonowe z mebranami 2 calowymi oraz tweetery 3/4 cala. W centralnym miejscu umieszczono jeszcze 4 calowy woofer. Wszystkie zasilane są przez cyfrowy wzmacniacz klasy D.

W opcji możliwość dodania do pięciu dodatkowych głośników systemu surround. Producent sugeruje modele BeoLab 6002 oferowane w identycznym kolorze Chanterelle.

Cena TV: poniżej 40 000 zł. Głośniki: ok. 10 000 zł za sztukę!

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *