Czas na sprzątanie z Samsungiem: walczymy z roztoczami i kurzem.

Czas na sprzątanie z Samsungiem: walczymy z roztoczami i kurzem.

Odkurzacz i niebezpieczne dla zdrowia alergeny oraz kurz? Kto ma problem z alergią, dobrze wie, że nie jest to przyjemne połączenie. Ale gdyby tak zastosować filtr wodny i zapewnić więcej ulgi podczas sprzątania? Samsung prezentując nowy odkurzacz podpiera się certyfikatem Seal of Approval Brytyjskiej Fundacji Przeciwdziałania Alergiom uzyskanym za zapobiegające alergiom działanie filtrujące grzyby i pyłki.

Samsung Aquatic SD9450 przyda się nie tylko do sprzątania. Tak przynajmniej twierdzi producent. I od razu dodaje do czego można jeszcze wykorzystać sprzęt: nie tylko do zachowania czystości podłóg i lepszego wyglądu dywanów ale także  do lepszej wali z roztoczami i bateriami. Pomaga

zmniejszyć ich ilość. Precyzuje przy tym, że domowy kurz jest siedliskiem wielu czynników alergicznych. Gromadzą się w nim roztocza, grzyby, pleśń, ludzkie włosy, sierść zwierząt, a nawet niepozorne pyłki kwiatowe. I tu od razu prosi się o porównanie. Otóż i ono. Wg. Koreańczyków tradycyjne urządzenia uwalniają w trakcie odkurzania do 35% mikroskopijnych cząsteczek kurzu. Aquatic SD9450 ma zaś zatrzymywać ponad 98% z nich. Urządzenie nie wymaga wymiany worków i filtrów, dlatego jest bardziej higieniczne niż tradycyjny sprzęt. Po każdym odkurzaniu zbiornik można wyczyścić w prosty i szybki sposób poprzez wylanie zanieczyszczeń i przepłukanie komory czystą wodą, co zapobiega rozwojowi bakterii oraz drobnoustrojów.

Samsung chwali się, że nowy sprzęt charakteryzuje się większą siłą ssania niż tradycyjne odkurzacze cyklonowe, co oznacza dodatkową ochronę przed szkodliwymi alergenami. Co równie ważne, przez cały czas użytkowania odkurzacz wodny zachowuje swoją siłę ssącą.  Nie ma bowiem  możliwości zapchania się filtru lub worka.

W nowym modelu zastosowano pierwszy na świecie wielokomorowy system filtracji, który ładnie nazwano: Aqua Multi Chaber. System umożliwia podglądanie procesu filtrowania zabrudzeń zebranych przez odkurzacz.

Filtrowanie nie odbywa się od razu jak w tradycyjnych odkurzaczach, lecz wielostopniowo, co gwarantuje uzyskanie najlepszego efektu. Innowacyjny cyklon wodny Aqua Cyclone jest odpowiedzialny za pierwszy stopień filtracji. Dzięki wykorzystaniu powietrza oraz naturalnych właściwości filtrujących wody radzi sobie z każdym zanieczyszczeniem. Zabrudzona woda opuszcza główną komorę i jest filtrowana przez 4 sąsiadujące komory aż do ponownego uzyskania czystej, przejrzystej i pozbawionej zanieczyszczeń wody.

 

Specyfikacja  

* Maksymalna moc: 1600W

* Moc ssania: 200W

* Nadający się do mycia filtr HEPA H13

* Aqua Multi Chamber

* 2.0ℓ: pojemność na kurz, 0.5ℓ: pojemność na wodę

* Akcesoria 3 w 1 mocowane do węża

* Stalowa rura teleskopowa

 

  Sugerowana cena detaliczna  

* Odkurzacz Aquatic SD9450: 1699 zł

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *