Czujniki dymu do systemu inteligentnego domu: KNX

Czujniki dymu do systemu inteligentnego domu: KNX

Sygnalizator dymu do instalacji domu inteligentnego KNX to bardzo praktyczne rozwiązanie.  Dzięki możliwości połączenia z systemem, istnieje możliwość generowania alarmów z powiadomieniem właściciela. Innymi słowy: w razie aktywacji sygnalizatora możemy otrzymać powiadomienie na telefon co łatwo docenić, kiedy jesteśmy daleko poza domem. Choćby i w pracy.

A jak działa sygnalizator? Skąd urządzenie “wie”, że zaczyna się tlący pożar w domu? Urządzenie rozpoznaje światło rozproszone przez cząsteczki dymu i z jego powodu wszczyna alarm. Co ważne sprzęt regularnie przeprowadza automatyczny test i w razie problemów z baterią informuje odpowiednim kolorem diody LED.

Sygnalizator może być połączony z modułem radiowym lub przekaźnikowym do połączenia z zewnętrznymi czujnikami alarmowymi.  Jeśli jest połączony w ramach systemu sieciowego (możliwość podłączenia do 40 sygnalizatorów), to wówczas włączenie alarmu przez jeden sygnalizator może spowodować wszczęcie alarmu przez pozostałe detektory.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *