Dornbracht: nowa koncepcja armatury

Dornbracht: nowa koncepcja armatury

Nie tylko problem dla architekta: opracować design produktu, który ma naturalnie wyglądać we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych minimalistycznych? Oto jaki poradzili sobie projektanci armatury Dornbracht. Czy zadanie im się powiodło? Oceńcie sami.

Dornbracht prezentuje nowy, nowoczesny program produktów SELV. SELV wychodzi naprzeciw współczesnemu pragnieniu nowej naturalności: w pomieszczeniach, w których ta seria została zastosowana, materiały, funkcjonalność i wzornictwo schodzą na dalszy plan. Dzięki temu zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach armatura wygląda naturalnie.


„W przypadku SELV chodziło nam o zaprojektowanie takiej armatury, która nie będzie narzucała się użytkownikom”, wyjaśnia dyrektor zarządzający Andreas Dornbracht. „Zamiast tego, w centrum powinno znajdować się życie ludzi i ich indywidualne poczucie stylu, do którego produkty z tej serii naturalnie się dopasują”.
Nazwa SELV to nowe słowo utworzone od angielskiego „self”. Podkreśla ona otwartość armatury na najróżniejsze style. Tak jak w znaczeniu „Design yourself!” lub „Express yourself!”, nazwa nie stawia w centrum uwagi samej armatury, lecz indywidualny zamysł projektowy użytkownika, architekta lub projektanta wnętrz.
Armatura SELV charakteryzuje się wzornictwem, które dzięki łagodnym, dopasowanym do dłoni kształtom na pierwszym miejscu stawia przyjemność użytkowania, a dodatkowo całkowicie podporządkowuje się swojemu otoczeniu. Niezależnie od tego, czy jest ono zaprojektowane i urządzone w sposób nowoczesny i minimalistyczny, czy klasyczny. Tak samo stylowe są jasne, archaiczne funkcje.
„Idea SELV bazuje na indywidualności i autobiograficznym stylu, czyli dwóch centralnych zagadnieniach naszych czasów”, wyjaśnia Michael Sieger z Sieger Design. „SELV skierowana jest przede wszystkim do architektów wnętrz, nowoczesnych hoteli i prywatnych klientów mających jasno określoną świadomość stylu, kolorów i form, ponieważ przy doborze odpowiedniej serii ważne jest współgranie materiału, tekstury, wzornictwa, powierzchni i funkcjonalności”.
SELV jest kompletną serią obejmującą pasujące akcesoria z wykończeniami powierzchni chrom lub matowa platyna. Kolekcja jest już dostępna na rynku. Wzornictwo serii zaprojektował Sieger Design.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *