Drzwi z super zamkiem

Drzwi z super zamkiem

Jedną z najważniejszych cech drzwi zewnętrznych jest ich odporność na włamanie. Zapewniają ją – między innymi – zamki. Jednak zdeterminowany włamywacz podrobi każdy klucz. Z wyjątkiem jednego – linii papilarnych. Może warto rozważyć zakup drzwi z takim zabezpieczeniem?

Kiedyś sceny z gestem przykładania dłoni do ekranów czytników, po których otwierały się drzwi, wprawiały nas w zdumienie i widzieliśmy je tylko w filmach science fiction. Dzisiaj to jeszcze nie standard w popularnych produktach dostępnych dla każdego, ale na pewno spory krok do tego, by każdy wchodząc do własnego domu miał szansę poczuć się jak Święty lub James Bond.

Czytnik linii papilarnych w drzwiach zewnętrznych firmy Wiśniowski zintegrowany z systemem ryglowania wbudowany jest w skrzydło drzwi, a przewody ukryte w ościeżnicy. Dzięki temu ten nowatorski sposób otwierania jest całkowicie niewidoczny, a śladem jego obecności jest jedynie estetyczna, stalowa obudowa komponująca się z zamkiem i klamką.

Korzystanie z czytnika linii papilarnych jest niezwykle proste: wystarczy przyłożyć do niego palec, urządzenie zeskanuje nasze linie papilarne i drzwi się otworzą. Po zmroku świecąca na niebiesko dioda led ułatwi odnalezienie czytnika. Od wewnątrz czytnik sygnalizuje stan drzwi odpowiednim światłem: zielonym dla otwartych i czerwonym dla zamkniętych.

 

Będąc w domu nawet z daleka możemy sprawdzić, czy drzwi są zamknięte lub niedomknięte. Czytnik zintegrowany jest z funkcją automatycznego ryglowania, więc w ciągu kilku sekund drzwi są bezpiecznie oraz trwale zamknięte. Z czytnikiem zintegrowana jest też funkcja paniki, która pozwala szybko otworzyć drzwi od wewnątrz. Zamek w drzwiach zewnętrznych firmy Wiśniowski może być otwierany na trzy sposoby: czytnikiem linii papilarnych, elektronicznym zamkiem szyfrowym bądź czytnikiem kart zbliżeniowych albo breloków. Zaprogramować można aż 200 kodów.

Drzwi z czytnikiem kodów sprawdzą się nie tylko jako zewnętrzne, ale także wewnętrzne, kiedy chcemy na przykład oddzielić jakieś pomieszczenie w domu i ograniczyć dostęp do niego, na przykład gabinet lub warsztat z narzędziami.

Autor: Marianna Pogodna

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *