EISA dla Harman Kardon SB 30

EISA dla Harman Kardon SB 30

Jak przetłumaczyć słowo soundbar? Tak by czytający nie spadli z krzesła? Przyjmijmy na użytek niniejszej krótkiej relacji: kompaktowy system kina domowego. Choć nie oddaje to wiernie natury rzeczy, brzmi nieco lepiej niż hasło soundbar.

Niezależnie jednak od nazewnictwa: soundbar to fajna idea dla negocjujących stworzenie kina domowego. Nie wiem jak u Was, ale swego czasu długo negocjowałem postawienie kompletu kolumn do kina domowego w salonie. Mi się udało, ale kto wie, czy gdyby wówczas były takie produkty jak SB30, to może bym odpuścił?

SB30 w założeniu ma zastąpić komplet wielu kolumn. Stąd długi wąski pas z głośnikami ma brzmieć tak, by stworzyć w pomieszczeniu dźwięk 5.1 surround. Powieszony pod płaskim telewizorem nie rzuca się specjalnie w oczy. Do tego to, czego nie da się zmieścić w małej obudowie: subwoofer. Na szczęście: bezprzewodowy.

Technika jest zaawansowana. W obudowie zmieszczono aż 6 głośników (50 mm) Harman Warrior, które pełnią rolę modeli niskotonowych. Do tego 7 kopułek 25 mm CMMD Lite. Wszystkie oczywiście ekranowane magnetycznie. I wszystkie zasilane ze wzmacniaczy. W SB30 zastosowano końcówki mocy 4x 40W i 7x 10W. Harman twierdzi, że każdy z 11 wzmacniaczy jest niezależny, co nie pozostaje bez wpływu na jakość.

Subwoofer zaprojektowano bardziej klasycznie. Za odpowiednie doznania odpowiada solidny 20 cm głośnik niskotonowy. Jest to zestaw aktywny: w obudowie zmieszczono wzmacniacz o mocy 100W.  Głośnik łączy się z sound barem bezprzewodowo. Jedyne przewodowe połączenie (nie licząc zasilania) wymagane jest przy podłączeniu SB30 do telewizora, odtwarzacza płyt czy tunera satelitarnego.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *