Epson: 6 nowych projektorów 3LCD o ultrakrótkim rzucie

Epson: 6 nowych projektorów 3LCD o ultrakrótkim rzucie

Po zaprezentowaniu – na ubiegłorocznych targach edukacyjnych BETT 2011 – pierwszych interaktywnych projektorów o ultrakrótkim rzucie na tegorocznych targach BETT 2012 (11-14 stycznia 2012), firma Epson powraca w tym roku z modelami drugiej generacji, jak również czteroma nowymi interaktywnymi modelami o ultrakrótkim rzucie.

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić nauczanie w szkole, bazując na opiniach z branży firma Epson opracowała nowe funkcje, wśród których znalazły się między innymi: bardziej wrażliwe interaktywne pióra, umożliwiające jednoczesną pracę 2 osób oraz łączność bez komputera.

Interaktywne projektory o ultrakrótkim rzucie
Interaktywne projektory EB-485Wi oraz EB-475Wi mają w zestawie dwa interaktywne pióra. Pozwalają one nauczycielom i uczniom na równoczesne pisanie na tym samym ekranie, co znacznie ułatwia współpracę. Pióra te są bardzo lekkie, o większej czułości i łatwe w użyciu dzięki nowej funkcji aktywacji, pozwalającej na precyzyjne wykrywanie, kiedy pióra nie dotykają powierzchni projekcyjnej. Oprócz współpracy z popularnym oprogramowaniem komputerowym projektory mają funkcję działania bez użycia komputera i narzędzie błyskawicznych notatek. Nauczyciele mogą – bez podłączania do komputera – przekształcić każdą płaską powierzchnię w powierzchnię interaktywną, a po podłączeniu do odtwarzacza płyt DVD mogą także robić notatki na ruchomych obrazach oraz zdjęciach. Projektory posiadają cztery pozycje montażowe, w tym możliwość montażu pod biurkiem ze szklanym blatem, co poszerza wachlarz opcji interaktywnych gwarantujących ciekawą pracę w grupie.

Projektory o ultrakrótkim rzucie
Podobnie jak projektory interaktywne, cztery wersje nieinteraktywne: EB-485W, EB475W, EB-480 oraz EB-470 mogą wyświetlać duże obrazy z bardzo krótkiej odległości eliminując cień rzucany przez prowadzącego prezentację. Instalacja wszystkich projektorów jest bardzo prosta, ponieważ w zestawie znajdują się wszelkie potrzebne akcesoria. Pozioma korekcja geometrii obrazu ułatwia jego dostosowanie, a funkcja USB plug and play oraz wbudowany głośnik 16 W pozwalają użytkownikowi cieszyć się pełnym pakietem multimedialnym, ponieważ wystarczy tylko jeden kabel USB do obsługi obrazu, dźwięku i przycisku w górę/w dół.
Raphael Payre, menedżer produktów w firmie Epson, powiedział: „Nowe projektory są doskonałym narzędziem dla nowoczesnych szkół, które chcą przyciągnąć młode umysły i rozwinąć bardziej interesujące środowisko nauczania. Dzięki naszej technologii 3LCD nauczyciele i uczniowie mogą cieszyć się wysokiej jakości obrazami z żywymi, naturalnymi kolorami oraz głęboką czernią, nawet w normalnie oświetlonej sali. Ponadto wejścia HDMI pozwalają łatwo wyświetlić treść o wysokiej rozdzielczości.”
Raphael dodał: „Zdajemy sobie sprawę, że szkoły i instytucje muszą obecnie ciąć wydatki, dlatego opracowaliśmy sześć różnych modeli, które wychodzą naprzeciw ograniczonemu budżetowi i pozwalają ograniczyć koszty eksploatacji. Wynika to między innymi z długiego czasu eksploatacji lampy i filtra, zmniejszającego konieczność częstej wymiany”.
Premiera 6. modeli projektorów: EB-485Wi, EB-475Wi, EB-485W, EB-475W, EB-480 i EB-470 odbędzie się na styczniowych targach edukacyjnych BETT UK 2012 (11-14.01.2012), a do sprzedaży trafią jeszcze przed końcem stycznia br. Gwarancja na projektor 24 miesiące, na lampę 3 lata lub 3.000 godzin (dla edukacji).

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *