Garaż na…kino domowe?

Garaż na…kino domowe?

Trudno o bardziej jednoznaczne skojarzenie: garaż = samochód. Ale garaż skojarzony z kinem domowym? Do tak odważnych wniosków namawia Hormann. I od razu łagodzi nastroje. Zamiast kina domowego może to być świetne miejsce do majsterkowania. Także zimą. Poniżej ciekawa publikacja znanego producenta bram.

Tymczasowe wykwaterowanie samochodu

Garaż w roli przydomowego warsztatu czy komfortowego pomieszczenia, gdzie nawet zimą możemy oddawać się swojemu hobby, majsterkować lub – po ustawieniu sprzętu multimedialnego – oglądać filmy? Tak, to możliwe. Potencjał nowoczesnych garaży rośnie. Dzięki wbudowanym oknom i dobrze ocieplonym bramom segmentowych, po tymczasowym „wykwaterowaniu” auta, coraz częściej pełnią one funkcję pracowni, studia czy nawet kina domowego.

Zatrzymać ciepło

Zaparkowanie na pewien czas samochodu na podjeździe i wykorzystanie garażu np. jako przydomowego warsztatu zimą i jesienią było dotąd kłopotliwe, wymagało bowiem korzystania z termowentylatorów do jego ogrzania. Stara nieocieplona i nieszczelna brama garażowa narażała majsterkowiczów na przeciągi i podwyższała koszty zużycia energii elektrycznej. Wymiana takiej bramy na nową, dobrze ocieploną bramę segmentową zapewni odpowiedni komfort w garażu – pracowni czy garażowym kinie domowym. W bramę taką warto jednak wyposażyć każdy garaż przylegający bezpośrednio do części mieszkalnej. Zapobiegniemy w ten sposób ucieczce ciepła z ogrzewanych pomieszczeń.

Brama jak mur

Idealnym rozwiązaniem będzie tu brama LPU 40 firmy Hörmann, która na całej powierzchni posiada wypełnienie izolacyjne o grubości 42 mm, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła bramy o wymiarach 5 m szerokości i 2,1 m wysokości wynosi zaledwie 1,4 W/(m²K). To odpowiada ścianie murowanej z cegieł o grubości 24 centymetrów.

Kino domowe z ThemoFrame   

Właściwości termoizolacyjne takiej bramy można jednak jeszcze polepszyć poprzez montaż systemu ThermoFrame. To rozwiązanie oferuje tylko firma Hörmann. Thermo Frame składa się ze specjalnego profilu wykonanego z tworzywa sztucznego, który zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy od ściany budynku, oraz podwójnych uszczelek wargowych umieszczanych z obu stron bramy i w jej górnym obszarze. Całość zwiększa izolacyjność cieplną  bramy nawet o 15 procent.
W ten sposób, bez obaw o wysokie rachunki za ogrzewanie i bez narażania się na przeciągi, możemy oddawać się swoim pasjom i przyjemnie spędzać wolny czas
w ciepłym, przytulnym garażu.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *