Gira: oszczędzanie energii w nowoczesnym domu

Gira: oszczędzanie energii w nowoczesnym domu

Do zobaczenia na targach w Soho: inteligentna automatyka budynkowa Gira, która pozwala na zauważalne zmniejszenie zużycia energii. I nie tylko. System przyda się także by zarządzać energią, kontrolować zużycie i optymalizować w dowolnym momencie, zgodnie z potrzebami.

Od pomysłu do….

Od pomysłu, przez szybką i łatwą modernizację, do kompleksowego systemu zarządzającego wszystkimi instalacjami w budynku. Gira twierdzi, że jej system inteligentnej automatyki budynkowej pozwala na zauważalne zmniejszenie zużycia energii i w dużym stopniu przyczynia do ochrony środowiska.. A jakie to mogą być potencjalne oszczędności?

 Potencjalne oszczędności

Przedstawiciele firmy twierdzą, że na podstawie badań zleconych w Niemczech można zaoszczędzić do 35% energii dzięki automatyzacji oświetlenia. W przypadku automatyzacji ochrony przed zbytnim nasłonecznieniem oszczędności mogą wynieść do 13%. Regulacja temperatury w pomieszczeniach to kolejne 25% (dokładnie do 25%) a automatyzacji wentylacji to oszczędności aż do 45%. Nieźle. A jak to osiągnąć?

 Szybki efekt niskim nakładem

Decydując się na tradycyjną instalację elektryczną można, mimo niskich nakładów, uzyskać szybko duży efekt. Za pomocą stosunkowo prostych sposobów – takich jak samoczynne załączanie i wyłączanie oświetlenia – można zaoszczędzić wiele energii. W przypadku systemu Gira z radiową komunikacją można łatwo zmodernizować istniejące instalacje. Wiele funkcji można zmienić lub dodać bez potrzeby kucia ścian. Alternatywą jest kompleksowe wyposażenie całego inteligentnego budynku. W systemie tym, równolegle do przewodów zasilających układa się przewód magistralny służący do komunikacji i wymiany informacji między urządzeniami.

 Centralne sterowanie

System Gira KNX / EIB umożliwia centralne sterowanie i automatyzację instalacji elektrycznej, jak również bezpośredni dostęp do wszystkich urządzeń w poszczególnych pomieszczeniach. Jest to możliwe dzięki jednakowemu i intuicyjnemu menu interfejsu Gira do Gira Control 9 Client, Gira Control 19 Client lub do przenośnych urządzeń, takich jak notebook, iPhone, iPod touch lub iPad. W ten sposób użytkownicy mogą kontrolować zużycie energii również podczas nieobecności. Dane można wyraźnie zaprezentować i ocenić za pomocą wykresów. Stanowi to podstawę do późniejszej optymalizacji zużycia energii.

 Informacje na iPhone

Gira KNX / EIB łączy ze sobą wszystkie instalacje znajdujące się w budynku i inteligentnie nimi zarządza wykorzystując przy tym informacje z zewnątrz, takie jak natężenie oświetlenia naturalnego, temperatura zewnętrzna i inne dane pogodowe. Informacje z czujników lub dane z Internetu stale docierają do systemu. Gira Home Server 3 zarządza całą energią dostarczaną do budynku i zapamiętuje dane operacyjne i informacje na temat zużycia energii. On również komunikuje się z innymi systemami takimi jak instalacje telefoniczne lub systemy paneli solarnych. Użytkownicy mogą, w każdym miejscu i w każdym czasie, za pomocą urządzeń wyposażonych w przeglądarki internetowe, np. notebooki lub iPhone’y, korzystać z gromadzonych przez Home Server 3 danych.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *