Harman Kardon: pierwsze nowości z IFA już w Polsce

Harman Kardon: pierwsze nowości z IFA już w Polsce

Przy zalewie azjatyckich marek kina domowego Amerykanie trzymają się mocno. I długo: od 1958, kiedy jako pierwsi na świecie stworzyli odbiornik stereofoniczny. Niezmiennie od lat forsują swoje wyszukane i eleganckie wzornictwo, dzięki czemu sprzęt marki Harman Kardon wyróżnia się wśród rywali. Podczas targów IFA w Berlinie Amerykanie pokazali nową gamę amplitunerów kina domowego. Pierwsze z nowości właśnie trafiają do Polski.

Na początek model AVR70. Zgodnie z duchem czasów wyposażono go w gniazda HDMI z obsługą 3D i zwrotnego kanału audio. Na pokładzie także najświeższe technologie kodowania dźwięku Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio. Końcówki mocy dostosowano do systemu dźwięku wielokanałowego 5.1.  W sumie do dyspozycji jest moc 76W na każdy kanał.

Do amplitunera można podłączyć trzy źródła dźwięku obrazu, jeśli będzie wykorzystywane połączenie HDMI. Zależnie od konfiguracji amplituner można połączyć z telewizorem lub projektorem: do dyspozycji jest jedno wyjście HDMI. Kto planuje podłączyć jedno i drugie (TV i projektor) będzie musiał poczekać na model AVR-370, który prócz dwóch wyjść HDMI 1.4 będzie także wyposażony w funkcje sieciowe: m.in możliwość słuchania radia internetowego.

W ramach opcji do AVR 70: adapter Bluetooth, by korzystać ze strumieniowego przesyłania dźwięku z kompatybilnych urządzeń Bluetooth.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *