IFA 2012: mocny debiut Sony

IFA 2012: mocny debiut Sony

Prezes zarządu i dyrektor generalny Sony Corporation Kazuo Hirai przedstawił na targach IFA 2012 szereg nowości: smartfony Xperia, nowy tablet sygnowany Xperia, komputery VAIO, aparat Wi-Fi NEX-5R, urządzenia audio z technologią NFC, nowe aplikacje, nowe obszary współpracy w branży muzycznej, grę „Księga czarów” oraz pionierski, 84-calowy telewizor BRAVIA 4K

Sony Corporation zaprezentowało szereg zaawansowanych produktów nowej generacji, które przyspieszą rewitalizację segmentu elektroniki użytkowej.

Na konferencji prasowej zorganizowanej przez Sony Europe w ramach berlińskich targów elektroniki IFA wystąpił nowy prezes zarządu i dyrektor generalny Sony Corporation Kazuo Hirai. Poinformował on o wprowadzeniu na rynek szeregu interesujących produktów, które stanowią potwierdzenie strategicznej koncentracji Sony na urządzeniach mobilnych, fotografii cyfrowej i grach.

— Jesteśmy wyjątkową firmą, której przyszło działać w wyjątkowych okolicznościach, zmuszających nas do konfrontowania się z nieubłaganymi realiami i do podejmowania trudnych decyzji biznesowych — powiedział prezes Hirai. — Musimy uczciwie przyjrzeć się sobie samym i dochować wierności wartościom i celom Sony. Moim stanowczym postanowieniem jest realizowanie tych zamierzeń z precyzją, szybkością i skutecznością lasera. Produkty, które dziś państwu zaprezentuję, dowodzą niezmiennego dążenia Sony do oferowania tego, co liczy się dla klientów: większej prostoty, lepszej rozrywki oraz wygody użycia.

Wśród zaprezentowanych w Berlinie nowych produktów znalazły się trzy nowe smartfony Xperia, z których jeden pojawi się w nowym filmie o Jamesie Bondzie „Skyfall”; nowy, odporny na zachlapania tablet; nowy, hybrydowy komputer slate PC/laptop VAIO; nowy aparat NEX z wbudowaną siecią Wi-Fi umożliwiającą dodawanie nowych funkcji po zakupie; oraz ulepszone słuchawki i urządzenia audio z technologią NFC.

Sony przedstawiło również niezwykły, 84-calowy telewizor BRAVIA 4K, oparty na doświadczeniu Sony w produkcji profesjonalnego sprzętu 4K, takiego jak uznana kamera studyjna CineAlta F65 czy kinowe systemy projekcyjne 4K.

Prezes Hirai zadeklarował, że każdy produkt będzie odzwierciedleniem koncepcji „Jedno Sony” („One Sony”). Zgodnie z tą koncepcją, Sony będzie dostarczać zaawansowane technicznie produkty i doskonałe wrażenia dzięki ściślejszej integracji wszystkich segmentów działalności firmy, od elektroniki przez gry, filmy po muzykę.

— Jako „Jedno Sony” jesteśmy połączeni jedną wizją — powiedział prezes Sony. — Mógłbym ją opisać japońskim słowem Kando, oznaczającym wywoływanie emocjonalnego poruszenia. Sony sprawi, że na twarzach milionów ludzi z całego świata pojawi się uśmiech.

URZĄDZENIA MOBILNE

Urządzenia mobilne stanowią klucz do uzyskania przez użytkownika sprzętu Sony oczekiwanych wrażeń. Oprócz smartfonów Xperia, cenionych za swój potencjał rozrywkowy, od września 2012r. pod marką Xperia sprzedawane będą także tablety Sony. W rezultacie doskonała rozrywka mobilna stanie się także udziałem posiadaczy tabletów.

Najnowsze urządzenia mobilne Sony — smartfony Xperia, tablety i komputery VAIO — zostaną wyposażone w nowe aplikacje Sony do obsługi multimediów, które zagwarantują użytkownikom wyższą jakość obrazu i dźwięku. Dzięki nim użytkownicy będą mogli także w prosty, intuicyjny sposób odtwarzać i prezentować muzykę, zdjęcia i filmy. Funkcje te zostaną wprowadzone w nowych smartfonach Xperia, tablecie Xperia i wybranych komputerach VAIO.

Kolejnym wyróżnikiem smartfonów Xperia i komputerów VAIO będą niespotykane dotąd możliwości łączenia urządzeń. Oparta na technologii NFC (Near Field Communication) funkcja Sony „One Touch” pozwoli bowiem na łatwe i szybkie współużytkowanie muzyki i filmów między szeregiem urządzeń Sony z technologią NFC. Wymagane będzie jedynie zetknięcie ze sobą dwóch urządzeń — bez konfigurowania połączenia Bluetooth czy Wi-Fi.

—Produkty Sony będą kusić i inspirować nabywców — powiedział przedstawiający nowe modele prezes Hirai. — Ale ważne jest również to, że klienci wyniosą świetne wrażenie złączenia urządzeń między sobą, z używania ich do łączenia się z serwisami internetowymi i z uruchamiania na nich aplikacji.

FOTOGRAFIA CYFROWA

NEX-5R

Urządzenia mobilne Sony tworzą nowe sposoby rejestracji znakomitego obrazu cyfrowego, a dzięki ściślejszej integracji sprzętu, treści i usług są dla użytkowników źródłem lepszych wrażeń. W segmencie fotografii cyfrowej, najnowszym produktem o wzbogaconej funkcjonalności jest model NEX-5R.

Systemowy aparat kompaktowy NEX-5R ma wbudowaną sieć Wi-Fi, która umożliwia użytkownikowi zdalne, bezprzewodowe kontrolowanie obrazu, korygowanie ekspozycji i wyzwalanie migawki przy użyciu smartfonu. Dzięki temu nowy model NEX doskonale nadaje się do wykonywania pozowanych zdjęć rodzinnych z użyciem samowyzwalacza, gdyż pozwala skontrolować wygląd przyszłego zdjęcia na ekranie smartfonu. Aparat jest także wyposażony w nowy system automatyki ostrości „Fast Hybrid AF”, którego szybkość działania przy rejestracji szybkich akcji dorównuje rozwiązaniom z lustrzanek cyfrowych.

NEX-5R to pierwszy aparat współpracujący z PlayMemories Camera Apps: serwisem internetowym służącym do pobierania przez sieć Wi-Fi nowych aplikacji, takich jak „Time-Lapse” czy „Cinematic Photo”

Sony wprowadza także nową kamerę wideo HDR-AS15 z przetwornikiem obrazu CMOS Exmor R i stabilizatorem SteadyShot. Urządzenie to jest przystosowane do montażu na kierownicy roweru, noszenia na głowie itp., przez co znakomicie nadaje się dla miłośników spadochroniarstwa czy jazdy na rowerze górskim.

GRY

Na jesień br. Sony Computer Entertainment zaplanowało premierę serii Wonderbook: wielowymiarowego świata wykorzystującego PlayStation PS Eye i technologię rozszerzonej rzeczywistości. Pierwszym tytułem w kolekcji Wonderbook będzie Wonderbook: Księga czarów, stworzony we współpracy z pisarką J.K Rowling.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *