IFA 2012: Sharp świętuje urodziny. Setne urodziny

IFA 2012: Sharp świętuje urodziny. Setne urodziny

Najważniejszym elementem oferty firmy Sharp prezentowanej na targach IFA jest premiera 90-calowego telewizora AQUOS 3D LED. To największy na świecie telewizor 3D LED, oferujący ekran o ponad dwukrotnie większej powierzchni niż model 55-calowy. 90-calowy ekran Full HD z pełnym podświetleniem LED wykorzystuje technologię Sharp Quattron, która zapewnia więcej kolorów i najjaśniejsze obrazy 3D. Wbudowany modem Wi-Fi pozwala uzyskać dostęp do najbardziej popularnych serwisów, takich jak YouTube, Facebook i Twitter, które są dostępne poprzez interfejs użytkownika Sharp AQUOS NET+.

Szeroka gama DUŻYCH telewizorów

Firma Sharp zaprezentowała całą gamę tegorocznych modeli telewizorów AQUOS LED z ekranami o przekątnych od 32 do 90 cali, wśród których znajduje się siedem modeli o ekranach o przekątnych 60 cali i więcej, z których wiele obsługuje standard 3D. Wiele modeli wielkoekranowych wyposażono w łączność WiFi, a wszystkie modele o przekątnej ponad 60 cali posiadają interfejs użytkownika Sharp AQUOS NET+. Wielkoekranowe modele firmy Sharp mają klasę energetyczną A+ a nawet A++.

Zobaczyć to znaczy uwierzyć z telewizorem ICC-LED (3840 x 2160)

W ramach dążeń, by zaoferować klientom najwspanialsze doznania wizualne, firma Sharp zaprezentowała swój telewizor ICC-LED. Model ten łączy w sobie technologię ICC opracowaną przez I-cubed Research Center oraz opracowaną przez firmę Sharp wielkoekranową technologię LCD o wysokiej rozdzielczości. Technologia ICC (Integrated Cognitive Creation) to całkowicie nowy sposób przetwarzania obrazu, zaprojektowany w celu odtworzenia procesów „poznawczych”, w których ludzki umysł interpretuje pobudzenie światłem w świecie naturalnym. W ten sposób sygnały, natywnie stworzone w 1080p są w stanie na nowo zaskoczyć widza swoją jakością w rozdzielczości 4K2K. Nowy panel jest tworzony z myślą o osiągnięciu zarówno superwysokiej rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli oraz niskiego zużycia energii, co jest możliwe dzięki bardziej sprawnemu wykorzystaniu światła.

 

AQUOS Freestyle

Z myślą o klientach, którzy poszukują ultrapłaskich telewizorów LED, umożliwiających wygodne ustawienie w dowolnym miejscu mieszkania, firma Sharp prezentuje koncepcję AQUOS Freestyle. Dostępne w czterech rozmiarach – 40, 46, 52 i 60 cali – modele AQUOS Freestyle wyróżnia znacznie smuklejszy i ciekawszy design w porównaniu z większością telewizorów LED. Telewizory te odbierają obraz HD poprzez WiFi, więc można je łatwo postawić w dowolnym miejscu, w którym jest dostęp do gniazdka elektrycznego.

 

 

Audio, bo dźwięk także ma znaczenie

Boombox GX-M10 firmy Sharp łączy kultową koncepcję lat 1980 z innowacyjnymi rozwiązaniami. Wyposażony w stację dokującą urządzenia iPod/iPhone4, port USB, wejście mikrofonowe i gitary oraz potężne basy o mocy 100 watów dołącza do nowoczesnych technologii audio. Ponadto nowy boombox firmy Sharp jest urządzeniem przenośnym i bardzo trwałym. To sprawia, że model GX-M10 jest nieodzownym urządzeniem dla wszystkich miłośników muzyki i tańca.

Dzięki nowym zestawom hi-fi XL-HF401PH/DK-KP95 firmy Sharp odtwarzanie ulubionych nagrań muzycznych z optymalną jakością dźwięku w przenośnych odtwarzaczach nigdy nie było tak łatwe: za pomocą funkcji AirPlay poszczególne nagrania lub kompletne listy odtwarzania z iTunes można odtwarzać w dowolnym urządzeniu firmy Apple poprzez sieć Wi-Fi. Sekret polega na tym, że użytkownik nie potrzebuje żadnego dodatkowego sprzętu, w przeciwieństwie do wielu innych systemów. Poza znakomitą jakością dźwięku, oba prezentowane urządzenia wyróżniają się łatwością obsługi. A nowoczesny wygląd sprawia, że urządzenie przyciągają uwagę w każdym pokoju dziennym.

Jeszcze większa uniwersalność produktów z rodziny Sound Bar

Wzmocnij dźwięk w salonie dzięki nowym głośnikom sound bar, które firma Sharp zaprezentowała na IFA 2012. Model HT-SB60, czyli system audio 2.1, oferujący wysokiej jakości dźwięk, stworzono z myślą o 60-calowych modelach telewizorów AQUOS LED, do których najlepiej pasuje, ale można go również wykorzystywać z modelami o przekątnych do 90 cali. Nowy zestaw sound bar przyda się każdemu, kto chciałby uzyskać wysokiej jakości dźwięk bez konieczności instalacji zaawansowanego systemu audio. Właśnie dlatego połączenie bezprzewodowego subwoofera, wspaniałej stylistyki w kolorze czarny metalic oraz ergonomii czynią z modelu HT-SB60 perfekcyjny zestaw sound bar, który pozwala cieszyć się bezkonkurencyjną jakością dźwięku w każdym domu.

Digital Signage

Na targach IFA 2012 firma Sharp pokazała prototyp nowego 70-calowego interaktywnego ekranu LCD przeznaczonego na rynki profesjonalne. Wysokiej rozdzielczości ekran QFHD ma pojemnościowy ekran dotykowy, który umożliwia usprawnienie współpracy w grupie, pozwalając korzystać w sposób interaktywny kilku użytkownikom równocześnie. Firma Sharp przeprowadzi także premierowy pokaz pierwszego monitora biurkowego QFHD o przekątnej 32 cali – stworzonego w oparciu o innowacyjny panel wyprodukowany na bazie galowo-indowego tlenku cynku (IGZO) pozwalający uzyskać dużo wyższą rozdzielczość i mniejsze zużycie energii. Zaprezentowano także nowy profesjonalny monitor Full HD. We wszystkich monitorach firmy Sharp zastosowano podświetlenie LED, które zmniejsza zużycie energii.

Kuchnia nie musi być nudna

Design przenika do wszystkich pomieszczeń w domu i kuchnia nie stanowi tu żadnego wyjątku. Elementem, który bez wątpienia zajmuje największą powierzchnię, jest lodówka. To sprawiło, że firma Sharp zatrudniła swoich najlepszych projektantów do opracowania czterech najnowszych lodówek. Dzięki dopracowanym kształtom i nowoczesnej stylistyce będą one pasowały do każdej kuchni, niezależnie od otoczenia. Wprowadzając na rynek czterodrzwiowe lodówki, firma Sharp wytworzyła niewiarygodna wartość dodatkową dzięki funkcjom, takim jak ultra-duże komory i innowacyjne kompozycje. Firma Sharp dodała 3 nowe modele do swojego asortymentu – SJ-FP760V, SJ-FP810V i SJ-FS810V. Dzięki inwestycjom w najnowsze technologie zmaksymalizowano pojemności lodówek, utrzymując optymalny proces chłodzenia. Model SJ-FS810V jest wyposażony również w automatyczny dozownik lodu.

Kuchenki mikrofalowe stały się podstawowym elementem wyposażenia kuchni. Firma Sharp towarzyszy kuchenkom mikrofalowym w ich podróży od 1962 roku i od tego czasu sprzedała już ponad 120 milionów sztuk na całym świecie. Na Targach IFA 2012 firma Sharp zaprezentowała swoją ofertę obejmującą aż dziesięć nowych modeli.

Firma Sharp umacnia swoje silne zaangażowanie na rynku: od jednofunkcyjnych kuchenek mikrofalowych do kuchenek parowych oraz od modeli z grillem do kompletnych modeli z termoobiegiem – oferując bardzo szeroki asortyment pod względem wymiarów, funkcji i wyposażenia. Nowe modele uzupełnią istniejący asortyment firmy, w którym znajdują się, m.in.: modele kuchenek mikrofalowych z funkcją gotowania na parze. Rozszerzony asortyment kuchenek mikrofalowych reprezentuje również założenia firmy, aby zaoferować modele dopasowane do każdego środowiska. Firma Sharp powiększyła asortyment średniej wielkości o modele obejmujące wszystkie segmenty rynku. Do asortymentu kuchenek mikrofalowych o pojemności 20 i 40 litrów dodaliśmy modele o pojemności 25 i 28 litrów.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *