Inteligentna automatyka domowa po polsku

Inteligentna automatyka domowa po polsku

Tym razem parę słów o polskich rozwiązaniach. Urządzenia działające w jego oparciu komunikują się bezprzewodowo niezwykle krótkimi (4ms) transmisjami danych. Tyle informacji technicznych jeszcze nie odstrasza? No to wyjaśnijmy o jakie urządzenia chodzi.

Głównym urządzeniem jest odbiornik Auraton RTH. To moduł wykonawczy sterujący pracą kotłów grzewczych lub klimatyzatorów we współpracy z bezprzewodowymi urządzeniami (nadajnikami). Sprzęt wyposażono w przekaźnik, który może pracować pod obciążeniem do 16A. Wyposażono go w technologię nisko-iskrowego przełączania napięcia sieci. Ma to zdaniem producenta powodować znikome zużycie styków przekaźnika.

Do odbiornika można podłączyć bezprzewodowe programowane regulatory temperatury: mniej lub bardziej zaawansowane (poznamy je po tym, czy mają wyświetlacz). Ponadto system tworzą termometr (może służyć jako temperaturowy detektor pożarowy) i energooszczędna klamka okienna wyposażona w czujniki położenia skrzydła okiennego. Skromnie?

Producent deklaruje, że system będzie można rozszerzyć o dodatkowe funkcjonalności w miarę pojawiania się kolejnych, dedykowanych urządzeń. A jakich? Planowane jest sterowanie oświetleniem, wspomaganie systemu alarmowego czy przeciwpożarowego. Czekamy.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *