Inteligentny dom wg. LG

Inteligentny dom wg. LG

Na zachętę marketingowy LG nie szczędzą ładnych haseł: bardziej ekologiczny styl życia, szybka wymiana informacji, mniejsze zużycie energii. A do tego jeszcze komunikacja poszczególnych urządzeń w domu ze smartfonami, by ułatwić nadzór i sterowanie. Co ciekawe nie ruszając się z fotela w salonie można mieć wszystko pod kontrolą: za pośrednictwem telewizora Smart TV. Obiecujące? Szczegóły wizji LG znajdziecie poniżej.

Nowy sprzęt bazuje na nieprzerwanie udoskonalanej technologii Smart ThinQ™ i jest wyposażony w innowacyjne funkcje łączności między urządzeniami oraz domowy system zarządzania energią (HeMS). Dzięki tym rozwiązaniom technicznym LG otwiera nową epokę wygodnego i wydajnego korzystania z produktów AGD w domu. W ten sposób umożliwia klientom obniżenie zużycia energii i rachunków za prąd.

Oferowane przez LG inteligentne urządzenia AGD wyróżniają się na tle innych produktów dzięki uzupełniającym się nawzajem innowacyjnym rozwiązaniom. Cztery podstawowe technologie LG — Linear Compressor, Inverter Direct Drive™, Infrared Grill™ oraz KOMPRESSOR® — zapewniają klientom znakomitą wydajność, natomiast technologie Smart ThinQ™ — czyli funkcje Smart Manager, Smart Diagnosis™, Smart Access, Smart Adapt i Smart Grid — pozwalają uzyskać oszczędności i zwiększają wygodę. Miłośnicy technologii zwrócą zapewne uwagę na fakt, że technologie LG Smart ThinQ™ zostały znacznie udoskonalone od czasu ich prezentacji na targach CES 2011. Warto też zauważyć, że inteligentne lodówki i pralki LG potrafią się dziś komunikować z telewizorami Smart TV i telefonami, co umożliwia wygodne monitorowanie ich działania.

Inteligentny dom –to komunikacja między urządzeniami LG

Najbardziej niezwykłą cechą prezentowanych w tym roku inteligentnych urządzeń LG jest bez wątpienia udoskonalona komunikacja między nimi. Dzięki temu inteligentne lodówki i pralki LG można monitorować za pomocą telewizora Smart TV lub smartfona. Użytkownicy mogą więc na przykład sprawdzić status prania na ekranie telewizora, nawet jeśli nie znajdują się w pomieszczeniu, w którym ustawiona jest pralka.

Za pomocą smartfona lub panelu LCD na lodówce konsumenci mogą sprawdzić, jakie produkty żywnościowe znajdują się wewnątrz, gdzie są zlokalizowane i kiedy upływa termin ich zalecanej ważności. Narzędzie udostępnia też funkcję Freshness Tracker, która pozwala klientom wprowadzać do systemu wiele produktów żywnościowych, takich jak jajka, mleko i warzywa, oraz kontrolować czy nie przekroczyły zalecanej daty spożycia. Dodatkowo lodówka poleca potrawy, które można przygotować ze składników znajdujących się w jej wnętrzu.

Istnieje wiele sposobów wprowadzania żywności przechowywanej w lodówce do systemu. Można np. wybrać odpowiednie ikony na panelu obsługi urządzenia lub skorzystać z funkcji rozpoznawania mowy. Istnieje też możliwość zeskanowania paragonu ze sklepu spożywczego za pomocą smartfona, co pozwoli lodówce automatycznie pobrać listę produktów. Jeśli użytkownik nie ma paragonu, może zeskanować swoim smartfonem kody kreskowe i w ten sposób dodać produkty do aplikacji.

Kolejną nowością w rozwiązaniu Smart Manager jest funkcja Smart Shopping, która umożliwia robienie zakupów w internetowych sklepach spożywczych bezpośrednio za pomocą smartfona lub panelu LCD lodówki. Aby utworzyć listę zakupów, wystarczy wybrać produkty ze spisu — potem można załadować ją do funkcji Smart Shopping przez naciśnięcie przycisku „Go Shopping”. Klienci mogą wówczas kupić wybrane produkty, korzystając ze swojego smartfona lub panelu LCD lodówki, natomiast artykuły nie znajdujące się na liście można wyszukać i wybrać ręcznie. Narzędzia te eliminują tradycyjne listy zakupów lub konieczność chodzenia do sklepu, co pozwala zaoszczędzić czas i zwiększa wygodę.

Prezentowane w tym roku rozwiązanie Smart Manager obejmuje także unikalną funkcję LG Health Manager, która zaleca użytkownikom przepisy na potrawy w oparciu o ich osobisty profil. Narzędzie wykorzystuje informacje o wieku, płci, wadze i wysokości użytkownika do obliczenia jego indeksu BMI, na podstawie którego ustala potem menu dostosowane do kondycji fizycznej danej osoby. Funkcja ta jest szczególnie przydatna
w przypadku użytkowników cierpiących na przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze lub alergie. Rozwiązanie przyda się także osobom na diecie.

Health Manager potrafi opracować nawet dzienne lub tygodniowe plany posiłków dla całej rodziny w oparciu o profile poszczególnych jej członków, udostępniając przy tym przepis na każde danie. Jeśli użytkownik zdecyduje się na przygotowanie zalecanej potrawy, może wybrać reprezentującą ją pozycję i nacisnąć przycisk „Send to Oven”, aby wysłać niezbędne informacje do inteligentnego piekarnika LG i automatycznie skonfigurować go w odpowiedni sposób.

Funkcja Smart Access pozwala klientom sprawdzać status urządzeń LG w domu za pośrednictwem smartfona niezależnie od miejsca, w którym użytkownik akurat się znajduje. Podczas wizyty w sklepie spożywczym można więc sprawdzić, które produkty kończą się akurat w lodówce. Dzięki tej funkcji klienci mogą też uniknąć przypadkowego kupienia zbędnej żywności i zaoszczędzić na jej kosztach.

Natomiast funkcja LG Smart Diagnosis™ pomaga serwisantom szybko i wydajnie rozwiązywać problemy z urządzeniem. Gdy klient kontaktuje się telefonicznie
z centrum obsługi LG, serwisant prosi go o naciśnięcie przycisku „Smart Diagnosis™”. Generuje to szereg sygnałów, za pomocą których centrum może określić usterki i błędy oraz stwierdzić, czy niezbędna jest wizyta na miejscu. Za pośrednictwem smartfona, funkcja może również bezpośrednio powiadamiać klientów o mniej istotnych problemach, takich jak np. niedomknięte drzwi lodówki.

Nowa lodówka jest też wyposażona w funkcję Smart Grid. Gdy lokalny zakład energetyczny zacznie więc oferować zróżnicowane czasowo stawki, dostosowane do sieci inteligentnej, lodówka automatycznie zoptymalizuje swoje ustawienia temperatury i działania, aby odpowiednio wykorzystać różne taryfy. To inteligentny sposób na oszczędzanie, który pozwala obniżyć zużycie energii, a jednocześnie zachować świeżość żywności. Oprócz funkcji Smart Grid inteligentna lodówka LG udostępnia też tryb nocnego oszczędzania energii oraz własny tryb oszczędzania, redukujący zużycie w godzinach wyznaczonych przez użytkownika.

Inteligentna lodówka oferuje również praktyczne funkcje multimedialne, takie jak możliwość przeglądania albumów cyfrowych, kalendarzy, notatek tekstowych
i wiadomości. Do dostępnych opcji zostaną wkrótce dodane wiadomości głosowe.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *