Kino domowe Sony 4K. FullHD to za mało. Premiera na targach!

Kino domowe Sony 4K. FullHD to za mało. Premiera na targach!

Amplituner kina domowego 4K? O co chodzi? Cóż, przygotujcie się na kolejną zmianę pokoleniową. FullHD to już za mało. Przed nami jeszcze wyższa rozdzielczość. A oto pierwszy amplituner kina domowego Sony dostosowany do magicznego 4K. Sprzęt będzie można zobaczyć na pierwszych polskich targach DOM INTELIGENTNY i wystawie sprzętu kina domowego 25-27.10.12 w Soho Factory w Warszawie. SONY zaprasza na prawdziwe kino domowe!

Sony nieskromnie twierdzi: niezapomniane wrażenia. I mają rację, bo amplituner kina domowego STR-DA5800ES to bardzo wysoka liga. Standard dźwięku 9.2. D tego 9 gniazd HDMI, uzyskiwanie akustyki sal koncertowych i obsługa 2 stref. Póki co, tylko dla najbardziej wymagających. Innymi słowy: zapewne dość zamożnych. Poniżej to co Sony ma do zakomunikowania wszystkim zainteresowanym.

Niezapomniane wrażenia

Nowy amplituner wielokanałowy do kina domowego STR-DA5800ES pozwala cieszyć się kinowym obrazem przyszłości w zaciszu domowego salonu. Urządzenie obsługuje sygnały wideo w rozdzielczości 4K, czterokrotnie większej niż Full HD. Jeśli dodać do tego 9.2-kanałowy dźwięk przestrzenny i najnowsze innowacje Sony w dziedzinie audio, łatwo wyobrazić sobie, że jakość wieczornych seansów w domowym kinie zmieni się nie do poznania.

 

Brzmienie stworzone do oglądania filmów i słuchania muzyki

9.2-kanałowy model STR-DA5800ES umożliwia podłączenie — poza standardowym, 5.1-kanałowym zestawem głośników — zarówno górnych przednich głośników, jak i tylnych głośników efektu przestrzennego. W rezultacie widz słyszy dźwięki dobiegające ze wszystkich stron, od wybuchów po bokach do szeptów zza pleców.

Amplituner STR-DA5800ES pozwala ponadto na wybór różnych trybów dźwięku dostosowanych do odtwarzanego materiału. Tryb Virtual Front High daje złudzenie obecności górnych przednich głośników i wytwarza pionowy efekt przestrzenny. Tryb Movie Height służy do wirtualnej regulacji wysokości, na jakiej znajdują się przednie głośniki i głośnik centralny, w celu dostosowania ich do wielkości ekranu. Tryby Concert Hall umożliwiają nawet uzyskanie akustyki słynnych na świecie sal koncertowych: filharmonii w Berlinie, Concertgebouw w Amsterdamie i wiedeńskiej Musikverein.

Realistyczne szczegóły w obrazie o rozdzielczości 4K

Amplituner STR-DA5800ES jest przygotowany na najnowszą rewolucję w oglądaniu kina: potrafi interpolować obraz filmowy do rozdzielczości 4K — czterokrotnie większej niż Full HD — oraz zapewniać nieosiągalną dotąd szczegółowość, kolorystykę i kontrast. Aby uzyskać optymalne połączenie kinowego dźwięku z nadzwyczajnym obrazem, najlepiej jest używać amplitunera w zestawie z telewizorem lub projektorem Sony o rozdzielczości 4K.

Konfiguracja na miarę potrzeb

Chcesz oglądać filmy także w drugim pokoju? Nie prostszego: masz przecież do dyspozycji dedykowane dla strefy 2 wyjście HDMI®. Podłącz amplituner STR-DA5800ES do sieci domowej i korzystaj z możliwości bezpośredniego, strumieniowego przesyłania filmów i muzyki z laptopa, tabletu, smartfonu, telefonu iPhone lub iPada. 9 wejść HDMI® daje pełną swobodę podłączania różnych źródeł sygnału HD: odtwarzaczy Blu ray/DVD, systemów PlayStation®3, dekoderów telewizji cyfrowej i innych. A dzięki złączu USB przeznaczonemu specjalnie do reprodukcji materiałów o wysokiej rozdzielczości, amplituner potrafi obsłużyć pliki w takich formatach, jak WAV czy 5.1-kanałowy FLAC, możesz zatem odtwarzać muzykę i filmy dokładnie tak, jak lubisz.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *