Kino domowe Zeta Zero: 5 kilowatów mocy!

Kino domowe Zeta Zero: 5 kilowatów mocy!

Chciałoby się rzec: niech moc będzie z Tobą! W przypadku polskiego Zeta Zero nie ma ani krzty przesady. Każdy wzmacniacz Zeta Zero 1175 generuje ponad 1000W RMS. Tomasz Rogula (twórca i konstruktor) twierdzi wprost: „oto uroczy i mały (zaledwie 7 kg) audiofilski analogowy wzmacniacz”.

Na podkreślenie zasługuje miano analogowy, czyli taki, który liniowo odwzorowuje (na wyjściu) każdą wartość sygnału z wejścia. Producent dumnie twierdzi, że Zeta Zero 1175 to połączenie zalet trzech popularnych grup wzmacniaczy: wielkiej sprawności i super małych zniekształceń niezależnie od poziomu sygnału. Innymi słowy: „małe zniekształcenia przy dużych sygnałach z klasy AB z małymi zniekształceniami przy małych sygnałach jak i z wielką sprawnością typową tylko dla nie lubianej cyfry”

Wzmacniacz może stanowić podstawę zaawansowanego systemu kina domowego. Wystarczy tylko stworzyć imponującą wieżę jak na zdjęciu, by uzyskać wielokanałowy system. Konstruktor zapewnia, że świetnie nadaje się do kolumn o mniejszej mocy. I nie sposób odmówić mu racji. W końcu lepiej wybrać system w którym mocny wzmacniacz jest delikatnie wysterowany. Alternatywą jest słabszy wzmacniacz wysterowany do granic możliwości, lub w przypadku nierozsądnego użytkownika: przesterowany.

Sprzęt wykonano z podzespołów, które powinny wzbudzać podziw. Jeśli nie jesteście z zawodu czy z zamiłowania elektronikami, to niech wystarczy Wam porównanie: we wzmacniaczu wykorzystano technologie stosowane w kolumnach wycenionych na ok. 6 950 000 USD (wykonanie m.in. 225 kg 18 karatowego złota). Dla oszczędnych dodam informację o poborze mocy w stanie spoczynku: 3 razy mniej niż żarówka w lodówce.

Oczywiście moc to nie wszystko. Liczy się przede wszystkim brzmienie. Dotychczasowe recenzje są nadzwyczaj przychylne. Nie brakuje w nich stwierdzeń takich jak “niezwykła przejrzystość stereofonii”, “szybkość i punktualność dźwięku” czy “wciskające w fotel uderzenie”.  Zachęcające?

Cena: 10 000 zł + VAT.

Dane techniczne
Moc skuteczna: 1175 W RMS (4 Omy)
Współczynnik tłumienia: 1600 na 8 Omów
Zniekształcenia THD: 0,007% (1W), 0,2% (1000 W)
Dynamika: 118 dB
Pasmo przenoszenia: 5 – 38 000 Hz
Waga: 7 kg
Wymiary: 120 x 220 x 330 mm (wys/szer/ głęb)

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *